jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۹۳۹۲۳ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۴:۳۱

وزیر نفت خبر داده که بالاخره مدل جدید قراردادهای نفتی از ماه آینده اجرایی می‌شود.

مدل جدید قراردادهای نفتی از ماه آینده اجرایی می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین ، تدوین مدل جدل قراردادهای نفتی ایران در چند وقت اخیر با حاشیه‌های بسیاری همراه بود. مطرح شدن انتقادات از سوی منتقدان و تاخیر در رونمایی از این مدل از جمله حواشی این قراردادها بوده است. با این حال مسوولان وزارت نفت تاکنون اعلام کرده‌اند که نظر منتقدان را بررسی خواهند کرد و به گفته وزیر نفت از ماه آینده این قراردادهای نفتی اجرایی خواهد شد.

این برای اولین بار است که وزیر نفت به صراحت از زمان قطعی اجرای این قراردادهای نفتی سخن می‌گوید.

بیژن زنگنه عنوان کرد: علی رغم اینکه برخی‌ها شیطنت‌هایی داشتند اما ما از ماه آینده قراردادهای جدید خود را شروع خواهیم کرد. از زمانی‌که ما بحث قراردادها را مطرح کردیم؛ عده‌ای با ایجاد سر و صدا و جوسازی تلاش داشتند برای مدل جدید قراردادها حاشیه‌سازی کنند زیرا منافع آنها در خطر قرار می‌گرفت.

وی متذکر شد: ما بدون توجه به این حاشیه‌سازی‌ها از ماه آینده مدل جدید قراردادها را اجرا خواهیم کرد.

منبع :اقتصاد نیوز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر