دزد حرفه‌ای پس از فرار از زندان سرقت‌های سریالی خود را آغاز کرد. او پس از دزدی با اموال سرقتی عکس سلفی می‌گرفت و برای دزدان شهر می‌فرستاد.
کد خبر: ۸۵۱۲۷۲
دزد حرفه ای با اموال سرقتی عکس سلفی می‌گرفت

به گزارش جام‌ جم آنلاین ، روز‌های پایانی تیر امسال مردی با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان از دستبرد سارق یا سارقان به خانه‌اش خبر داد.

با تحقیق از مالباخته مشخص شد وی و خانواده‌اش عصر به مهمانی رفته و نیمه شب وقتی بازگشته‌اند متوجه شده اند پول، طلا، سکه، مدارک هویتی، کارت هدیه بانکی، فرش‌های دستباف و تعدادی کتاب و نسخه خطی که موروثی بوده، سرقت شده است.

ماموران با اطلاعات به دست آمده در خانه شاکی حاضر شده و در بررسی‌ها دریافتند، این سرقت توسط دزد حرفه‌ای و بدون تخریب قفل انجام شده است.

در این مرحله از تحقیقات، افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌هایی در خصوص سرقت خانه، مغازه و حتی خودروهایشان مطرح کردند.

بررسی پرونده‌های جدید نشان می‌داد شیوه سرقت خانه‌ها یکسان بوده و خودروها نیزکه اغلب پراید، پاترول و پژو بوده، پس از سرقت لوازم با ارزش داخل آن، بدون سرنشین در خارج از شهر رها شده است.

فرار دزد حرفه‌ای از زندان

با بررسی پرونده‌ها، ماموران مطمئن شدند سرقت‌ها کار یک سارق حرفه‌ای است و با استعلام از بانک مجرمان سابقه‌دار، ردپای یک دزد حرفه‌ای به نام ابوالفضل 31 ساله به دست آمد ومعلوم شد او معتاد بوده و در زمینه سرقت خانه، مغازه، خودرو و نیز خرید و فروش موادمخدر فعالیت دارد.

او مدتی پیش در هنگام سرقت‌های سریالی دستگیر و به 15 سال زندان محکوم شده بود، اما پس از گذراندن بخشی از محکومیت خود، بیست و چهارم تیر امسال با سپردن وثیقه 200میلیون تومانی مرخصی 10 روزه از زندان گرفته و دیگر بازنگشته بود.

سارق حرفه ای پس ازفرار از زندان سرقت های سریالی خود راازسرگرفته بود.

متهم خلع سلاح شد

ماموران مخفیگاه‌های احتمالی این دزد سابقه‌دار را زیر نظر گرفتند تا این که دو شب پیش اطلاع یافتند متهم دریک خرابه اطراف یکی از روستاهای زنجان زندگی مخفیانه دارد و اموال سرقتی را آنجا نگهداری می‌کند.

زمانی که ماموران برای دستگیری متهم وارد عمل شدند، او با قمه به طرف آنها حمله‌ور شد که ماموران او را خلع سلاح و دستگیر کردند.

اعتراف دزد سابقه‌‌دار

متهم به سرقت در اظهاراتش گفت: پس از آن که از زندان مرخصی گرفته و بیرون آمدم، چون محکومیت طولانی مدت داشتم، نمی‌خواستم دوباره به زندان باز گردم و سرقت‌هایم را از سر گرفتم. ابتدا خودروهای بدون تجهیزات ایمنی را که در محله‌های خلوت پارک شده بود می‌دزدیدم. بعد خودروهای آژانس را تعقیب و درفرصت مناسب پلاک آنها را دزدیده و روی خودروی سرقتی نصب و در ادامه خانه و مغازه‌هایی را که ورود به آنها راحت بود شناسایی می‌کردم. قفل مغازه‌ها را تخریب و خانه‌های آپارتمانی را با شاه کلید باز کرده و طلا، پول، مدارک هویتی، کارت بانکی، کارت هدیه، کتاب و نسخ خطی و قدیمی، جواهرات، فرش‌های نفیس و کولر گازی، آبگرمکن دیواری و دیگر وسایل کم حجم را سرقت می‌کردم.

وی اضافه کرد: اموالی را که ارزش بالایی داشت، به مخفیگاه‌هایم منتقل کرده و با قرار گرفتن کنار اموال سرقتی فیلم و عکس‌های سلفی می‌گرفتم و آن را به دوستان خلافکار و معتادم نشان می‌دادم تا قدرت پوشالی ام را به آنها نشان دهم. علاوه بر آن، از باغ‌ها نیز تجهیزات صنعتی سرقت می‌کردم و با فروش لوازم سرقتی شیشه می‌خریدم.

سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره گفت: در بازرسی از مخفیگاه دزد همه کاره بخشی از اموال سرقتی شامل 30 جلد کتاب و نسخ قدیمی کشف شد. تاکنون 15 دستگاه خودروی سرقتی نیز کشف و ارزش اموال سرقتی حدود دو میلیارد تومان برآورد شده است. تحقیقات برای کشف دیگر اموال سرقتی در حالی ادامه دارد که پلیس توانسته سه مالخر را نیز در این رابطه دستگیر کند.

روزنامه جام جم

برای مطالعه اخبار بیشتر از جام جم آنلاین به اینجا کانال تلگرام این سایت مراجعه کنید.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها