jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۷۰۱۹   ۲۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۴۲

سه دختر مدرسه ای که از لندن برای پیوستن به داعش فرار کرده اند سرانجام شوهرهای آینده شان را با دقت از کاتالوگی که شامل عکس و مشخصات دامادهای داوطلب بود، انتخاب کردند و حالا عروس جهادی داعشی ها شده اند.

شوهر انتخاب کردند، از روی کاتالوگ!+عکس

به گزارش جام جم آنلاین ، امیرا عباس 15 ساله، شمیما بیگم 15 ساله و کادیزا سلطانه 16 ساله ، سه دختر اهل انگلستان و عرب تبار هستند که حدود 7 ماه پیش از لندن به ترکیه سفر کردند و از مرز این کشور به شورشی های داعش در سوریه پیوستند. خبرها حالا نشان می دهد که کادیزا و شمیما، شوهرهایی کانادایی و اروپایی انتخاب کرده اند و امیرا، با یک شورشی استرالیایی به نام عبدالله المیر ازدواج کرده است.

شیوه ازدواج این گونه بوده است که کاتالوگ هایی در اختیار دخترها قرار گرفته است و آنها از میان دامادهای غربی، ‌همسرانی انتخاب کرده اند. کادیزا در همان روزهای نخست فرار از لندن که عکس هایش را در اینستاگرام با خواهرش به اشتراک می گذاشت برای او نوشته بود که هدف آنها صرفا ازدواج نبوده است اما ظاهرا ازدواج نخستین بخش از برنامه ایست که داعش برای این سه دختر دارد.

خواهر بزرگتر کادیزا هنوز سعی می کند رابطه اش را با او حفظ کند و از حالش خبر بگیرد. او اخیرا به نیویورک تایمز گفته است که کادیزا قصد دارد دکتر شود و با خبر شده است که در شهر رقه یک دانشکده پزشکی وجود دارد. رقه همان شهریست که دخترها قرار است در آن زندگی کنند اما هنوز مشخص نیست که از سوی شوهران شان اجازه ادامه تحصیل داشته باشند یا نه.

هنوز هم گاهی از سوی دخترها در فضای مجازی پیام هایی برای دوستان و آشنایان شان منتشر می شود مثلا آنها درباره شیوه پذیرش دخترهای غربی فراری در خانواده های جدید داعشی یا نبود برق که فعالیت در اینترنت را محدود می کنند، در چند ماه گذشته چیزهایی نوشته اند اما خانواده های شان همچنان اعتقاد دارند که دخترها شاید حقیقتا آنچه را که در دل شان است نتوانند در فضای مجازی منتشر کنند و بیشتر نوشته های شان نوعی پروپاگاندا برای داعشی هاست و به نظر می آید آنها دیگر خودشان نیستند و حتی این خانواده ها دو دل هستند که شاید کسانی دیگر از قول دخترها پیام منتشر می کنند.

خبرنگار جام جم آنلاین

از راست به چپ : کادیزا سلطانه ،امیرا عباس، شمیما بیگم

عکسی از دختران در حال گذشتن از گیت فرودگاه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حسن
Canada
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
این غربی هایی كه میرن به گروه ترورستی داعش ملحق میشن كه غربی نیستنند متولد كشورهای خاورمیانه و شمال افریقا هستنند كه بهرحال از طریق پناهندگی و یا بصورت اسپانسر تونستند اقامت كشورهای غربی رو بگیرن و بعد سیتیزن اون كشورها بشن و خودشونو غربی معرفی كنند. و یا شما ذكر كردید این دختران شوهر كانادایی و اروپاعی انتخاب كردند باز هم میگم كه این
مردان هم غربی نیستند از خاور میانه و افریقایی تبارند كه تو نستنند سیتیزن اون كشورها بشن و خودشون و كانادایی و ارو پایی جا بزنن. به عكس های این دخترا نگاه كنید كجاش به ارو پاییها شباهت دارند؟
۰
۰
ایرانی مقیم امریكا
Netherlands
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۸
در دنیای غرب فقط به قیافه نگاه میكنند كاری به مغز آدمها ندارند , فقط قیافه و تیپ مهم است , قوم و نژاد و ملیت مهم نیست فقط طرف خوشگل و خوش تیپ باشد , دیگه به مغز , قلب كاری ندارند خالی باشد یا نباشد .
دنیای غرب فقط ظاهر مهم است نه باطن
۰
۰
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
..... وامانده .!!
۰
۰
بابك
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
جای تعجب ندارد ؟ از اعراب هر كاری بر میاد ................
۰
۰

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها