jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۰۵۳۸۲   ۱۷ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۹

دو مرد که در جریان اختلاف طایفه‌ای باعث کشته شدن پنج نفر در شهرستان رودبار شده بودند، تحت‌تعقیب پلیس قرار دارند و جستجو ها برای دستگیری آنها ادامه دارد.

آخرین جزئیات درگیری خونبار طایفه‌ای در رودبار

به گزارش خبرآنلاین، آخرین روز اردیبهشت صدای داد و فریادهای بی‌امان خبر از اختلاف دو طایفه در این شهرستان می‌داد.

اختلافی که به گفته مسئولان برای حل و فصل آن تلاش‌های بسیار صورت گرفته بود ولی با بی‌توجهی فردی که به نوعی ریشه اختلافات از او آغاز شده بود این پا درمیانی‌ ها نافرجام ماند و در ساعات پایانی چهاردهم خرداد فردی که خشم و عصبانیت کورش کرده بود با اسلحه کلاشینکف به سوی خودرویی که اعضای یک خانواده از طایفه مقابل بود آتش گشود که در این اقدام جنایتکارانه سه نفر کشته شده و یک نفر زخمی شد.

دقایقی از این اتفاق نگذشته بود که خانواده مقتول به قصد انتقام‌گیری به در منزل خانواده قاتل مراجعه کردند و دو نفر را که متاسفانه یکی از آنها کودک دو ساله‌ای بود به قتل رساندند.

این اختلاف خانوادگی که بر سر یک دعوای ناموسی بین دو طایفه ایجاد شده بود سرانجام با خشونتی وصف‌ناپذیر همراه شد و پنج نفر را به کام مرگ کشاند.

فرماندار رودبار کرمان در این باره گفت: از قبل بین این دو طایفه مسأله ناموسی پیش آمده بود و همین مسئله باعث بروز درگیری‌ها شد. قبل از این هم یکی از طایفه‌ها برای انتقام از طایفه دیگر، یک زن را گروگان گرفته بودند که اعضای شورای تامین رودبار توانستند آن گروگان‌گیری را فیصله دهند و اختلافات تاحدودی کم شد. پیش از درگیری اخیر هم زنی که باعث اختلافات شده بود با دستور دادستانی برای حفظ جانش به بازداشتگاه منتقل شده بود.

ناوکی افزود: یکی از مردان طایفه‌ای که با زنی از طایفه مقابل رابطه داشته به قول خود مبنی بر ازدواج با آن زن عمل نکرد و همین باعث این درگیری شد.

فرماندار رودبار جنوب با اشاره به این‌که ضاربان دو نفر بوده‌اند، گفت: تاکنون کسی دستگیر نشده، اما از سران طایفه‌ها خواستیم با ما همکاری لازم را انجام دهند حتی با عموی ضاربان هم صحبت کرده‌ایم که وی با ضاربان از طریق تلفن همراه ارتباط برقرار کرده و از آنها قول گرفت تا خود را تسلیم قانون کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر