پیمانکار شهرداری و مرد افغان به اتهام قتل عمد خریدار ضایعات و زن جوانی مقابل 5 قاضی جنایی محاکمه می‌شوند.
کد خبر: ۷۹۶۰۳۳
عاملان 2 جنایت پای میز محاکمه

به گزارش جام‌جم، نخستین پرونده مربوط به مامور سد معبر شهرداری بود که در جریان یک درگیری خیابانی خریدار ضایعات را کتک زده و منجر به مرگ او شده بود.

ماجرای این حادثه شانزدهم مرداد سال گذشته در میدان 196 غربی تهرانپارس زمانی رخ داد که بین 4 مامور سد معبر شهرداری منطقه 4 تهران با راننده وانتی که پسر 13 ساله‌اش را همراه داشت، درگیری خونینی آغاز شد. راننده وانت در برابر چشمان گریان پسرش خواست با پلیس 110 تماس بگیرد و از ماموران کمک بخواهد که ناگهان یکی از ماموران قوی هیکل سد معبر با پنجه بوکس به وی حمله کرد و ضربه‌ای به سر او زد.

فرد مصدوم به بیمارستان منتقل و پس از 7 روز تسلیم مرگ شد. با گزارش وقوع این حادثه به بازپرس جنایی تهران، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و عاملان این حادثه مرگبار تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. در ادامه تحقیقات پلیسی 4 مامور سد معبر شناسایی و دستگیر شدند. متهمان با انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بازجویی شدند و یکی از آنها اعتراف کرد ضربه او منجر به قتل فروشنده ضایعات شده است .

محمد ـ متهم به قتل ـ در اظهاراتش به پلیس گفت: هر روز در قالب گروه‌های 3 یا 4 نفره سوار بر خودروی دو کابین مزدا در محدوده تهرانپارس گشت می‌زدیم و با وانتی‌هایی که پرسه می‌زدند و ضایعات فلزی می‌خریدند برخورد می‌کردیم. علی ـ مقتول ـ با پیکان وانت آمده بود و با استفاده از بلندگو ضایعات می‌خرید وقتی با او درگیر شدم به وی سیلی زدم، بعد گوشی تلفن همراهش روی زمین افتاد و خودش نیز با صورت به زمین خورد. من تصور کردم فیلم بازی می‌کند .

با اعتراف این متهم، 3 همدست وی نیز گفته‌هایش را تائید کردند. چند روز پیش، آخرین دفاع از متهمان اخذ شد و بازپرس سعید احمد بیگی، رئیس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران برای یکی از متهمان به اتهام مباشرت در قتل عمد و مشارکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل و نیز برای 3 همدست دیگر وی به اتهام شرکت در نزاع دسته جمعی منجر به قتل قرار مجرمیت صادر کرد که این قرار قضایی توسط آرش سیفی ، دادیار اظهار نظر دادسرای امور جنایی تهران به تائید رسید و پرونده آنها با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

دومین قاتل در انتظار محاکمه

دومین متهمی که قرار است بزودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شود، مرد افغانی است که به اتهام قتل زن ایرانی دستگیر و زندانی شده بود.

رسیدگی به این پرونده پنجم فروردین سال گذشته با شکایت مردی مبنی بر گم‌شدن خواهر 36 ساله‌اش در دستور کار تیم جنایی تهران قرار گرفت. روز بعد از این شکایت ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد خودروی زن گمشده حوالی جاده فشم بدون سرنشین رها شده است. خودرو مقابل باغی بود که ماموران از نگهبان آنجا که سخی نام داشت، تحقیق کردند.

وی در اظهارات اولیه‌اش به پلیس گفت؛ زن گمشده را نمی‌شناسد و نمی‌داند چه بلایی سر وی آمده است. در ادامه تحقیقات ماموران خانه سرایداری او را بازرسی و گوشی تلفن همراه زن جوان را پیدا کردند. متهم که راهی جز بیان حقیقت نداشت، اعتراف کرد زن جوان را کشته و در همین باغ دفن کرده است.

متهم در اعترافاتش گفت: روز حادثه خودروی مقتول بیرون باغ خراب شده بود. او را به بهانه‌ای به داخل باغ کشانده و قصد آزارش را داشتم که مقاومت کرد و او را کشتم.

پرونده این جنایت نیز با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها