ما تا امروز، همچین خیال می‌کردیم که فقط عقل سالم در بدن سالم است و بس. الآن اما به ما همچین گزارش دادند که گویا بدن سالم هم در موی سالم است. حالا بیا درستش کن!
کد خبر: ۷۶۲۶۸۸
بدن سالم در موی سالم است؟

خبر بهداشتی: «کارشناسان بهداشت و سلامت به این نکته اذعان دارند که ظاهر و جنس موی آدم‌ها حاوی نکات بسیاری در خصوص وضع جسمانی افراد است.»ــ به نقل از جام‌جم

کارشناسان بهداشتی با گرایش موشناسی تخصصی، بر این باورند که با دیدن سر و وضع موی آدم‌ها می‌شود به وضع جسمانی و سلامت آنها پی برد. مثلا اگر موها شوره داشته باشد، لابد دچار کمبود برخی ویتامین‌ها هستند. یا اگر کوتاه شده باشند، حتما طرف بتازگی آرایشگاه بوده است.

بسته پیشنهادی: حالا که به گفته کارشناسان و موشناسان، می‌توان از وضع موی سر آدم‌ها به وضع سلامت آنها پی برد، عرایضی هم ما در مقام یک موشناس مبتدی و مقیم مرکز داریم که ذیلا عرض می‌کنیم:

1- شناخت سیاسی مو: احزاب و جناح‌های سیاسی، طوری آرایش سیاسی خود را تنظیم و تعریف کنند که مثلا اگر در جناح چپ تعریف می‌شوند، موی سرشان را به سمت چپ شانه کنند؛ و بالعکس اگر وابسته به جریان راست هستند، موی سر را به طرف راست بخوابانند. اگر هم فراجناحی‌اند که فرق خود را از وسط باز کنند. موهای سر را نصف به نصف و به صورت متساوی ومرضی‌الطرفین، به دو طرف راست و چپ سر مبارک تقسیم نمایند.

2- شناخت اقتصادی مو: اشخاصی که موهای سرشان را واکس‌های آنچنانی و گران‌قیمت می‌زنند، یا موهای سرشان را رنگ می‌کنند، یا اگر خانم هستند، کلیپس‌هایی به سر می‌زنند که به ایجاد پدیده «کلیپسوف» در طبیعت منجر می‌شود (که طی آن، کلیپس سر، میان خورشید و زمین حائل می‌شود و نمی‌گذارد نور به زمین برسد)؛ اینها عموما و غالبا از خانواده‌های برخورداری هستند که نیاز به یارانه ندارند. دولت می‌تواند یارانه‌شان را قطع کند، اگر مجبور شد.

3- شناخت بهداشتی مو: اگر با موهایی برخورد کردید که شدیدا چرب و چیلی بود و ژولیده و آشفته‌احوال؛ یقین بدانید که طرف یک مدت مدیدی است راه حمام را گم کرده. پس دست او را عین گشت ارشاد بهداشت بگیرید و به راه راست حمام و استحمام هدایت کنید و زیر گوش وی گوشزد بفرمایید که: نظافت نشانه ایمان است. شما مگر نمی‌خواهی از تاکسی و اتوبوس شهری و مترو استفاده کنی؟... خب گناه بقیه ملت صبور و متحمل چیست که باید احتیاطا از خانه‌شان گیره بردارند که به بینی‌شان بزنند؟!

رضا رفیع

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها