jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۶۲۴۹۲   ۰۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۴:۲۲

سلمان بن عبدالعزیز در اولین فرمان خود به عنوان پادشاه عربستان، محمد بن نایف را به عنوان "ولیعهد ولیعهد" و محمد بن سلمان را به عنوان وزیر دفاع تعیین کرد.

اولین مهره چینی پادشاه جدید عربستان

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، براساس این حکم محمد بن نایف که هم اکنون وزیر کشور عربستان است با حفظ سمت به عنوان جانشین ولیعهد منصوب شد که در صورت تغییر نکردن شرایط و ثابت ماندن اصول بازی قدرت در عربستان، وی به عنوان اولین فرد از نسل سوم خاندان آل سعود، به پادشاهی خواهد رسید.

محمد بن نایف همچنین به عنوان معاون دوم رئیس شورای وزیران انتخاب شد. ریاست شورای وزیران عربستان را طبق سلسله مراتب پادشاه بر عهده دارد و معاون اول وی نیز ولیعهد است.

سلمان بن عبدالعزیز براساس این حکم همچنین محمد بن سلمان، پسر خود را به عنوان وزیر دفاع و رئیس دیوان پادشاهی این کشور انتخاب کرد. این سمت پیش از شاه شدن سلمان در اختیار خود وی بود.

ملک سلمان دیگر وزرای عربستانی از جمله وزیر خارجه، وزیر نفت و وزیر دارایی را در سمت‌های خود ابقاء کرد.

این دستورها دقایقی پس از سخنان تلویزیونی سلمان بن عبدالعزیز صادر شد که در آن تاکید کرد که راه پیشینیان خود را ادامه خواهد داد.

وی همچنین از مردم و مسئولان عربستانی خواست تا با مقرن بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهدش بیعت کنند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ماجرای اروپای آشفته

ماجرای اروپای آشفته

آنگلا مرکل، صدراعظم سرزمین ژرمن‌ ها رسما از معادلات سیاسی و اجرایی کشورش کنار رفت تا اولاف شولتس و سوسیال‌ دموکرات‌ ها پس از ۱۶سال رسما در راس هرم قدرت در برلین قرار گیرند.

روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها