jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۴۶۷۴۲   ۱۶ آذر ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۸

در حالی افزایش عرضه گوشت باعث شکسته شدن قیمت گوشت قرمز در بازار شده است که پس از اقدام شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد، قیمت این محصول کیلویی ۱۰۰۰ تومان افزایش یافته است.

علیرضا ملکی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: در پی افزایش عرضه و کاهش تقاضا، گوشت شقه بدون دنبه گوسفندی کیلویی 26 هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: معمولاً مردم بیش‌تر گوشت گوسفند خرید کرده و برای چرخ‌کرده گوشت گوسفند و گوساله را با یکدیگر مخلوط می‌کنند تا طعمی خوش‌تر داشته باشد.

این فعال صنفی افزود: حجم خرید بسیار ضعیف است و بازار دچار رکود است که این موضوع در هفته‌های میانی ماه طبیعی است.

ملکی در پاسخ به این سوال که آیا با تغییر اخیر نرخ ارز مردم به سوی خرید و دپوی کالاهای مصرفی رفته‌اند، بیان کرد: در کالاهای مصرفی همچون گوشت قرمز، مرغ و ماهی این موضوع رخ نداده و مردم بنابر رفتار غذایی عادت دارند که این‌گونه کالاها را به صورت تازه خرید و مصرف کنند.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر عرضه بیش از تقاضا بوده و این موضوع باعث شکسته شدن قیمت‌ها در بازار شده است.

همچنین رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران بیان کرد: قیمت عرضه مرغ در بازار به طور مستقیم از قیمت ارز تاثیرپذیر نیست.

مهدی یوسف‌خانی گفت: قیمت مرغ و ماهی بنابر عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و در چند هفته گدشته با ورود شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت خرده فروشی مرغ از کیلویی 5200 تومان به 6200 تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بازار عرضه مرغ و ماهی در چند روز گذشته در پی تغییر نرخ ارز، دچار تغییر و افزایش حجم خرید نشده است.

این فعال صنفی گفت: در حال حاضر قیمت منطقی مرغ کیلویی 6500 تومان است که اگر شرکت پشتیبانی امور دام خرید خود را در هفته گذشته قطع نمی‌کرد قیمت هر کیلو مرغ برای عرضه کننده به 6500 تومان می‌رسید.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

اعتمادی که خاموش شد

اعتمادی که خاموش شد

«علت اعتماد مردم این است که می‌بینند برق‌شان در شرایط تحریم و در تابستان قطع نمی‌شود و وزارت نیرویی دارند که در طول هشت سال، ۲۰هزار مگاوات برق جدید برای کشور تولید کرده و می‌کند. برای این‌که می‌دانند آب‌شان در شرایط سخت کرونایی قطع نمی‌شود و در طول هفت سال گذشته ۴۳سد ملی افتتاح شده و تا پایان این دولت بیش از ۱۰۰سد دیگر نیز افتتاح خواهد شد.»

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر