jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۶۷۳۸۹۷   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۶:۲۱

همزمان با اعمال تحریم های نفت و انرژی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه، گازپروم غول گازی جهان هم دستور توقف عرضه نفت و گاز با دلار و یورو را صادر کرد و قرار است روبل جایگزین این دو ارز شود.

غول گازی روسیه به جنگ دلار رفت

پس از اعمال تحریم های نفت و انرژی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه روسیه، گازپروم غول گازی جهان و روسها به این تحریم های بین المللی واکنش نشان داد.

دویچه وله گزارش داده است: تلاش های دیپلماتیک برای کاهش دادن تنش درباره مسئله اوکراین همچنان ادامه دارد.

این درحالی است که آمریکا و دیگر دولت های غربی به فکر اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه هستند که بخش انرژی این کشور را هدف قرار بدهد. بخش انرژی روسیه، برای اقتصاد این کشور اهمیت حیاتی دارد.

گازپروم روسیه برای کاهش دادن تاثیر تحریم های احتمالی آتی اعلام کرده است: با مشتریان بین‌المللی اش درحال رایزنی است تا پرداختها به این غول انرژی در مقابل خرید نفت و گاز از آن به صورت روبل روسیه باشد.

تا کنون مبادلات نفت و گاز گازپروم روسیه با استفاده از دلار آمریکا یا یورو انجام می شده است. اگر این اتفاق رخ بدهد، استقلال مالی روسیه افزایش می یابد و احتمالا ارزش دلار آمریکا را کاهش خواهد داد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر