jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۶۹۷۹۶ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۰

وزیر آموزش و پرورش با اعلام تعیین الگوی جدید شهریه مدارس غیردولتی، از اختصاص 120 میلیارد تومان سرانه به مدارس در سال 93 خبرداد و گفت: این سرانه بر حسب تخصیص با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته واریز خواهد شد.

الگوی جدید «شهریه» مدارس غیردولتی

علی‌اصغر فانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره الگوی جدید شهریه مدارس غیردولتی افزود: از سه ماه گذشته در حال طراحی الگویی برای تعیین شهریه مدارس غیردولتی هستیم که این الگو نشان می‌دهد چه عواملی در تعیین شهریه مدارس غیردولتی موثر هستند.

وی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با رئیس سازمان مدارس غیردولتی داشتم از وی خواستم جلسه مشترکی را با آموزش و پرورش شهر تهران برگزار کنند تا نظرات موسسان را احصا و بررسی کنند، البته نظر مدارس غیردولتی اخذ شده و این الگو در حال نهایی شدن متناسب با شرایط استان و منطقه طراحی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که حقوق معلم و کادر مدارس غیردولتی از طریق شهریه‌ها تامین می‌شود، یادآور شد: بدیهی است، با توجه به این‌که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حداقل حقوق افراد را افزایش داده و این حداقل حقوق شامل نیروهای خدماتی مدارس غیرانتفاعی نیز می‌شود، این امر در افزایش شهریه‌ها موثر است.

فانی با بیان این‌که افزایش شهریه مدارس غیردولتی باید متعارف باشد، گفت: به سازمان مدارس غیردولتی اعلام کرده‌ام مدل جدید الگوی شهریه قبل از اعلام قطعی به صورت آزمایشی در چند مدرسه اجرا شود تا رقم آن مشخص و پس از بررسی به صورت عمومی اجرا شود.

واریز سرانه مدارس با اولویت مناطق محروم

وزیر آموزش و پرورش درباره سرانه مدارس نیز عنوان کرد: امسال مجلس شورای اسلامی رقم 120 میلیارد تومان را برای سرانه مدارس مصوب کردند و این سرانه با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته واریز خواهد شد، اما در عین حال که این سرانه برحسب تخصیص توزیع خواهد شد، انتظار داریم مردم نیز در امور مالی مدارس مشارکت داشته باشند.

وی درباره این‌که آیا قبوض آب و برق و گاز مدارس همچون گذشته از طریق ادارات آموزش و پرورش پرداخت خواهد شد، پاسخ داد: در این خصوص متفاوت عمل شده و یک قاعده قطعی نیست و سال گذشته از وزیر نیرو خواستیم در صورتی که قبوض آب و برق مدرسه‌ای پرداخت نشده از قطع آن جلوگیری کنند و آنها نیز قول همکاری دادند البته برخی مواقع قطعی یک یا دو روزه داشتیم که با پیگیری رفع می‌شد.

فانی با تاکید براین‌که قبوض باید از سوی خود مدارس پرداخت شود، اظهار کرد: هرچه امور در مناطق متمرکز شود کیفیت کار کاهش می‌یابد، بنابراین مدارس باید تلاش کنند با مدیریت منابع هزینه‌های خود را پرداخت کننند البته آموزش و پرورش نیز مکلف است در قالب سرانه به مدارس کمک کند و انجمن اولیا و مدارس نیز با توجه به هزینه‌ای که مدارس دارند خانواده‌ها را برای مشارکت بیشتر توجیه کنند.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: سال گذشته در روزهای آغاز به کار دولت یازدهم موفق به دریافت و توزیع 50 میلیارد تومان سرانه برای مدارس شدیم این در حالی است که در دو سال اخیر هیچ پولی به مدارس تزریق نشده بود و امسال رقم سرانه به حدود دو برابر افزایش یافته که می‌تواند کمک مناسبی باشد، هرچند که معتقدم به برخی از مدارس از جمله هیات امنایی نباید سرانه تعلق بگیرد.

فانی ابراز امیدواری کرد: با افزایش رقم سرانه و مدیریت درست آن امسال مدارس مشکلات کمتری داشته باشند و این در حالی است که آموزش و پرورش از طریق خزانه پیگیر دریافت قسط اول برای واریز به حساب مدارس است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر