jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۳۸۴۳۹   ۰۳ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۷:۰۴

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران از شناسایی و دستگیری جاعل چک و کلاهبرداری 392 میلیون تومانی خبر داد.

کلاهبردار 392 میلیون تومانی دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ محمد عظیمی گفت: در پی اعلام مسئول شعب یکی از بانک های دولتی شهرستان جویبار، مبنی بر وقوع جعل و کلاهبرداری 392 میلیون تومانی از این بانک، موضوع به طور ویژه در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی استان و شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بررسی های انجام شده از نحوه جعل و کلاهبرداری دریافتند، فردی با ارائه مدارک جعلی به نام «همایون – ت» و افتتاح حساب بانکی پس از چند مرحله واریز وجه به مبالغ بالا و جلب اعتماد کارکنان بانک، اقدام به ارائه چک بین بانکی به ارزش 392 میلیون تومان کرده است.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مازندران خاطرنشان کرد: این کلاهبردار پس از نقد کردن چک در بانک با همکاری فردی دیگر به خرید بیش از 130 هزار دلار از دو صرافی در شهرستان ساری و آمل اقدام کرد.

وی افزود: ماموران با دریافت این اطلاعات و مشخصات فرد کلاهبردار با استفاده از شگردهای خاص پلیسی، با رد زنی متهم به کلاهبرداری این فرد به نام «م - ب» اهل و ساکن شهرستان ساری را شناسائی و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران بیان کرد: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی با همکاری فردی دیگر اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

گفتنی است، تلاش پلیس برای شناسایی مخفیگاه دیگر متهم این پرونده همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر