jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۶۳۷۹۸۰   ۰۲ بهمن ۱۳۹۲  |  ۰۹:۵۱

روحانی پیش از ترک تهران به سوئیس:

کشورهای حامی تروریست در اجلاس ژنو 2حضور دارند

رئیس جمهور با انتقاد از حضور برخی کشورهای حامی تروریسم در اجلاس ژنو ۲ گفت: از مجموعه علائم امید چندانی به اجلاس ژنو نداریم، چون برخی کشورهای حامی تروریست در آن حضور دارند.

کشورهای حامی تروریست در اجلاس ژنو 2حضور دارند

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز چهارشنبه پیش از ترک تهران به سوئیس برای شرکت در اجلاس داووس در جمع خبرنگاران در خصوص همزمانی برگزاری اجلاس ژنو 2 و اجلاس داووس، گفت: این دو اجلاس دو مقوله است.

وی افزود: اجلاس ژنو 2 که در سوئیس برگزار می‌شود یک اجلاس کاملا سیاسی است و با داووس متفاوت است.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما نسبت به بحث ژنو دو اعلام کردیم که خواست جمهوری اسلامی ایران استقرار صلح و ثبات در منطقه و پایان جنگ داخلی و مقابله با تروریست‌هاست که اگر این اهداف در این اجلاس حاصل آید می‌تواند مؤثر باشد.

به گفته روحانی، از مجموعه علائم امید چندانی به اجلاس ژنو نیست که این اجلاس بتواند در مقابله با تروریست‌ها موفق باشد، چرا که برخی کشورهای حامی تروریست در این اجلاس حضور دارند و یا اینکه امید نداریم اجلاس کمکی به ایجاد ثبات کند، چون کشورهایی هستند که بی‌ثباتی ایجاد کرده‌اند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: علی‌ای حال اگر اجلاس بتواند به مردم سوریه و آزادی دموکراسی و ثبات کمک کند، ما خوشحال می‌شویم.

روحانی در خصوص تشریح اهداف سفر به  اجلاس داووس نیز خاطرنشان کرد: این اجلاس یکی از گردهمایی‌های مؤثر جهانی است که سیاستمداران، صاحبنظران، اساتید دانشگاه‌ها و مدیران بنگاه‌های اقتصادی جهان و مسئولین کشورهای مختلف در آن شرکت می‌کنند.

وی افزود: در این اجلاس سیاست نظری و عملی و پیوند بین بخش‌ تصمیم گیری و تصمیم‌سازی مطرح است و صاحب‌نظران و ایده‌پردازان حضور دارند.

رئیس جمهور تصریح کرد: از جمهوری اسلامی ایران دعوت شد تا دنیا چهره جدید ایران بعد از انتخابات را ببیند و نظرات مسئولین کشور را نسبت به پیوند اقتصادی با جهان و چشم‌انداز آن مورد توجه قرار دهند.

روحانی اضافه کرد: حضور در این اجلاس برای تبیین سیاست‌ها و نظرات برایمان مهم است.

وی سخنرانی در اجلاس عمومی، سخنرانی در جمع صاحبان بنگاه‌های اقتصادی جهانی، مصاحبه با رسانه‌ها و سخنرانی در جمع شرکتهای فعال در زمینه نفت و گاز را از عمده برنامه های خود در مدت حضورش در سوئیس عنوان کرد.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها