«گل نرگس» ثبت ملی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از ثبت ملی گل نرگس خوزستان و مراسم معنوی پیرامون در روزهای آینده خبر داد و گفت: در این زمینه پرونده کاملی برای ارائه به شورای ثبت ارسال شده است.
کد خبر: ۶۳۴۶۳۵
«گل نرگس» ثبت ملی می‌شود

افشین حیدری افزود: گل نرگس که در خوزستان بیشتر در شهرستان بهبهان کشت می‌شود در سال ‌جاری برای ثبت ملی به مراحل تدوین پرونده رسیده و به شورای ثبت آثار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارسال شده است.

وی گفت: در پرونده ثبتی گل نرگس علاوه بر نرگس‌زارهای بهبهان به عنوان یک اثر طبیعی گردشگری پرونده ارسال گل‌های نرگس به حرم امام رضا(ع) نیز تدوین شده و هر دو با هم به ثبت خواهند رسید.

حیدری با اشاره به رسم موجود در این زمینه تاکید کرد: در بهبهان هر ساله 8000 نرگس نخست چیده شده از نرگس‌زارهای این شهرستان به یمن تبرک به حرم امام هشتم(ع) ارسال می‌شود که این اتفاق بسیار میمون نیز باید به عنوان اثر معنوی به ثبت برسد که در این پرونده این مهم در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: ثبت گل نرگس در فهرست آثار ملی می‌تواند شهرستان بهبهان را از نظر گردشگری در شرایط ویژه‌ای قرار دهد. به این دلیل باید کوشید تا در این باره اطلاع‌رسانی گسترده‌ای انجام شود.‌(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها