سایت پانوراما الشرق الاوسط در مقاله ای به بررسی همکاری رژیم اسرائیل و عربستان بر ضد توافق ایران با غرب پرداخت.
کد خبر: ۶۱۹۰۰۷
ائتلاف سعودی - اسرائیلی بر ضد ایران

سایت پانوراما الشرق الاوسط در مقاله ای به قلم «شاکر کسرائی» به بررسی همکاری اسرائیل - و عربستان بر ضد توافق ایران با غرب پرداخت.

این مقاله می‌نویسد: بعد از دور اول گفت وگوهای ایران و گروه 1+5 در ژنو و موفقیت دوطرف در کاهش اختلافات و رسیدن اخباری از احتمال رسیدن به یک توافق بین دو طرف پیرامون پرونده هسته‌ای ایران، اسرائیلی‌ها و سعودی‌ها در مورد این گفت وگوها معترض شدند.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها را تهدید کرد و از آنها خواست که توافقی را با ایرانی‌ها به امضا نرسانند ، همچنانکه سعودی‌ها اعتراضشان را بر ایالات متحده اعلام و تهدید کردند در صورت رسیدن به یک توافق با ایران در روابطشان با ایالات متحده تجدید نظر خواهند کرد.

دو طرف اسرائیلی و سعودی موضعشان با یکدیگر بر ضد ایران و ضد هرگونه توافق 1+5 با ایران تطابق دارد.

روزنامه‌های اسرائیلی خبر از همکاری اسرائیل و عربستان برای ضربه زدن به ایران داده‌اند، همچنان که روزنامه های آمریکایی از وجود یک ائتلاف سعودی - اسرائیلی بر ضد ایران و انتظار حمله اسرائیل به ایران از طریق عبور از مرز هوایی عربستان با موافقت مسئولان سعودی داده‌اند.

اخیرا خبری از دیداری که در 27 سپتامبر گذشته در «تل آویو» انجام شد و در آن تمام رؤسای سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای خلیج فارس به رهبری بندر بن سلطان همراه با نخست وزیر اسرائیل و رئیس دستگاه اطلاعاتی اسرائیل «موساد» در آن جمع شده بودند، انتشار یافت که این دیدار اولین دیدار در نوع خود نبوده بلکه دیدارهای پنهانی بسیار دیگری نیز در کشورهای غربی و خاورمیانه با هدف هماهنگی مواضع و استفاده از کارشناسان اسرائیلی در به دست گرفتن جنبش‌هایی که به اصطلاح خواستار آزادی و دموکراسی اند، انجام گرفته است.

این مقاله می‌نویسد: روزنامه «القدس العربی» خبر از دیدار هیاتی از موساد از تعدادی از پایتخت‌ های کشورهای خلیج فارس با هدف هماهنگی مواضع و توافق در مورد تعدادی از قضایا بالاخص «سیاست کشورهای خلیج فارس در قبال ایران» و مواجهه با چالش‌های اخوان در مصر و راه های در دست گرفتن و کنترل پدیده تظاهرات های ملی بر طبق آنچه در بحرین می گذرد و جلوگیری از گسترش آن در دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس انجام شده است.

در اکتبر 2007 وزیر سعودی با اسرائیلی‌ها در حاشیه نشستی که «انستیتوی خاور نزدیک» در واشنگتن آن را ترتیب داده بود، دیدار کرد و در خلال آن سفیر سابق سعودی در واشنگتن با مسئولان ارشد اسرائیلی برای تشویق آنان برای تشکیل ائتلافی سیاسی و امنیتی بر ضد ایران گفت وگو کرد.(باشگاه خبرنگاران)

برچسب ها: بندر بن سلطان
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
نبی
United States
۱۲:۴۰ - ۰۴ آذر ۱۳۹۲
۰
۰
مرگ بر اسرائیل مرگ بر منافق

نیازمندی ها