وزیر نیرو از موافقت رئیس جمهور نسبت به معافیت وزارت نیرو در واریز درآمد حاصل از فروش آب و برق به مشترکان به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها از سال 93 خبر داد.
کد خبر: ۶۱۸۱۸۰
معافیت وزارت نیرو از واریز درآمد آب و برق به حساب سازمان هدفمندی

حمید چیت‌چیان در تشریح مهمترین مشکلات پیش روی وزارت نیرو، گفت: قیمت‌های تکلیفی خدمات آب و برق با هزینه‌های تمام شده تفاوت و فاصله معناداری دارد.

وزیر نیرو با اعلام اینکه در قانون برنامه پنجم این مسئله پیش بینی شد که هرگاه قیمت تکلیفی را قانونگذار یا دولت تعیین کند، باید مابه التفاوت تا هزینه تمام شده پرداخت شود ولی این موضوع تاکنون در طول برنامه پنجم اجرا نشده است، افزود:  این موضوع باعث شده تا وزارت نیرو به شدت تحت فشار قرار بگیرد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید اظهار کرد: از طرف دیگر از همین مقادیر بسیار کمی که در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد سازمان هدفمندی نیز بخشی را برای پرداخت یارانه ها به مردم بر میدارد که اینهم یک فشار مضاعف است.

وزیر نیرو با یادآوری اینکه تا پایان برنامه پنجم قرار بود قیمت فروش آب و برق به حد قیمت واقعی برسد، گفت: از سال آینده با رئیس جمهور توافق کرده ایم که وزارت نیرو از پرداخت مبالغ که به سازمان هدفمندی قرار است بدهد، معاف شود که اگر اجرایی شود مشکل وزارت نیرو در این خصوص رفع خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش روز به روز بدهی های وزارت نیرو، تبیین کرد: در بخش برق به طور متوسط هزینه تبدیل انرژی، توزیع، انتقال به طور متوسط برای هر کیلووات ساعت برق برابر 680 ریال است ولی قیمتی که طبق قانون هدفمندی قرار بوده بود ما از مردم دریافت کنیم 430 ریال است پس از قیمت 680 ریال تا 230 ریال 250 ریال تفاوت دارد که این یک موضوع است.

چیت چیان تاکید کرد: از طرف دیگر از 430 ریال هم قرار شده 166 ریال به سازمان هدفمندی پرداخت شود پس برای وزارت نیرو تنها 264 ریال باقی می ماند.

وزیر نیرو با بیان اینکه از این 264 ریال برخی سازمانها و ارگان ها، پول برق خود را پرداخت نکردند، خاطرنشان کرد: آنچه تحقق پیدا کرده است حدود 220 ریال است یعنی برای هر کیلووات ساعت برق 680 ریال منهای هزینه سوخت که یارانه ای بوده که دولت پرداخت می‌کند وجود دارد و 220 ریال برای وزارت نیرو باقی می‌ماند.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها