jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۸۲۶۷ ۲۱ تير ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۰

در جایی دور، در دل سنگی کوه، روستایی هست که بام‌هایش روی دوش هم نشسته‌اند، در جایی دور، در دل سنگی کوه، روی تراس خانه‌ها، گلدان‌های شمعدانی کنار هم چیده شده‌اند و بوی خوششان هوا را معطر کرده است. در جایی دور، در دل سنگی کوه، رویایی هست در جنوب غربی فومن که به آن می‌گویند ماسوله و از شمال به ماسال می‌رسد، از جنوب به طارم علیا و از غرب به خلخال.

اجداد ما، حدود 800 سال پیش، ماسوله را در ناحیه‌ای کوهستانی و جنگلی در دامنه‌ای صخره‌ای با وسعت 16 هکتار و ارتفاع 1050 متر از سطح دریای آزاد ساختند تا امروز زیبایی و هنر معماری‌اش آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌بدیل در کشورمان تبدیل کند. حقیقت این است که ماسوله در کلمه یا تصویر نمی‌گنجد و نمی‌شود آن را وصف کرد نه با قلم، نه با دوربین.
اگر به ماسوله رفتید حتما از بازار سنتی آن دیدن کنید، اگر بازار را دیدید به آبشار ماسوله هم سری بزنید، اگر به  آبشار سر زدید حتما تا جنگل ابردار ماسوله هم پیاده‌روی کنید، اگر پیاده‌روی کردید حتما از شب ماسوله هم عکاسی کنید، اگر خانه‌های زیبای ماسوله در شب هم عکس انداختید حتما از سوغاتی‌های ماسوله هم چیزی بخرید مثلا گیوه‌های نرم و راحت و سپیدش یا عروسک‌های نخی و رنگارنگش.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر