jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۵۶۰۳۹۰   ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۵:۳۲

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ از دستگیری چهار جاعل اسناد و اوراق شناسایی همچون گذرنامه، اوراق هویتی و روادید در محدوده شهرستان ری، خبر داد.

انهدام باند جعل اسناد دولتی

به گزارش روز دوشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سرهنگ علیرضا محرابی رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ گفت: از مدت ها پیش تیم های عملیاتی اداره اتباع خارجه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ، از فعالیت های مجرمانه یک باند جعل اسناد و اوراق هویتی در محدوده شهرستان ری با خبر شده و تحقیقات خود را پیرامون فعالیت ها و محل اختفای اعضای این باند آغاز کردند تا اینکه این اقدامات در هشتمین روز اردیبهشت ماه امسال نتیجه داد و ماموران موفق شدند محل اختفای متهمان را که چهار نفر بودند شناسایی کنند.

وی افزود: در تحقیقات بعدی مشخص شد که این چهار متهم از اتباع افغانی هستند که با همدستی هم اقدام به جعل گذرنامه، روادید و صدور گواهینامه می کنند که با توجه به دستور مستقیم مقام قضایی دستگیری متهمان در دستور کار ماموران معاونت مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت و ماموران با هماهنگی مقام قضایی به محل فعالیت متهمان در میدان شهرری اعزام شدند.

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اضافه کرد: در این عملیات که بسیار حساس و ضربتی انجام شده ماموران موفق شدند هر چهار متهم مذکور را هنگام تحویل گذرنامه های افاغنه و مبادله 600 هزار تومان وجه نقد بین جاعلین و متقاضی دریافت گذرنامه جعلی، بازداشت کرده و هر چهار نفر را برای تحقیقات به معاونت عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ محرابی اظهارداشت: هر چهار عضو این باند جعل اسناد در تحقیقات انجام شده به جرایم خود اعتراف کرده و با اقرار به اینکه با همدستی هم اقدام به جعل اسناد و اوراق دولتی می کنند، اعتراف کردند که یکی از این افراد، اتباع خارجی را که ورود غیر قانونی به کشور دارند را پیدا کرده و با دریافت مبالغ مختلف از آنها اقدام به فروش گذرنامه، اوراق هویتی و روادید جعلی به آنها می کنند.

گفتنی است، در بازرسی از محل اختفا و فعالیت متهمان نیز چهار جلد گذرنامه افغانی با تمدید اقامت جعلی، یک فقره گواهینامه جعلی افغانی و یک جلد گواهینامه سفید بدون درج مشخصات و همچنین چند بطری مشروبات الکلی کشف شد که در این راستا متهمان و پرونده تکمیلی برای رسیدگی قضایی به دادسرای ناحیه 9 فرودگاه ارجاع شدند.

برچسب ها: جعلی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر