jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۷۵۶   ۱۰ دی ۱۳۸۱  |  ۱۷:۱۹

هالیوود رسما از کمپانی DVDXcopy که توانسته است به کاربران اجازه کپی آسان از روی دی وی دی را بدهد، شکایت کرد.

کارشناسان به طعنه نام این مبارزه جدید را اپیزود 2نهاده اند که هالیوود در کنار MPAA از شرکت Studio321 به دلیل آنچه کپی غیرقانونی و نقض قوانین کپی رایت خوانده شده ، به دادگاهی در میسوری شکایت بردند. براین اساس بسیاری از شرکت های فیلم سازی مجبور شده اند با Studio321 برهم بزنند. صاحب کمپانی مذکور گفت تاکنون 150هزار کپی از برنامه خود را فروخته است . الیزابت سلدوک سخنگوی استودیو 321می گوید: ما برنامه ای نساخته ایم که نقض قوانین کپی رایت را در بر داشته باشد بلکه ابزار مفیدی برای کنترل کپی و اطلاعات ساخته ایم که روی سیستم های پخش دی وی دی نیز کار می کند. بعد از دادگاه Elcomsoft و اسکلی یاروف این جدیدترین دادگاه قوانین کپی رایت توسط MPAA محسوب می شود. گفته می شود کشمکش میان هالیوود و استودیو 321به ماه آوریل 2002برمی گردد که ابتدا به ساکن استودیو علیه هالیوود شکایت کرد و از دادگاه خواست تا اعلام نماید که برنامه آنها DVDXPLUS مخالف قوانین کپی رایت MPAA نیست . اما دادگاه همه چیز را برعکس کرد و حالا استودیو در مظان اتهام قرار گرفته است . برنامه کپی دی وی دی 99دلار قیمت دارد و به کاربران اجازه می دهد ابتدا روی یک درایو مجازی یک ایمیج از دی وی دی بسازد و بعد از روی ایمیج مذکور کپی را انجام دهد. کارشناسان در استودیو 321 می گویند برنامه آنها Cascading style sheets) CSS) درون کپی را نمی شکند و بنابراین آنها نقض قانون نکرده اند. ( CSS یک مکانیسم ساده برای اضافه کردن یک سبک مانند فونت ، رنگ و یا فضای مناسب به اسناد وب می باشد) .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو