سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین:

کاندیدا‌ها از لجن پراکنی پرهیز کنند

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاندیدا‌های انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری باید اخلاق سیاسی را رعایت کنند، گفت: شخصی که بجای ارائه توانایی‌هایش به لجن‌پراکنی و تخریب رقیب خود دست می‌زند، بدون شک لیاقت جایگاه ریاست جمهوری را ندارد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاندیدا‌های انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری باید اخلاق سیاسی را رعایت کنند، گفت: شخصی که بجای ارائه توانایی‌هایش به لجن‌پراکنی و تخریب رقیب خود دست می‌زند، بدون شک لیاقت جایگاه ریاست جمهوری را ندارد.
کد خبر: ۱۴۶۰۱۰۴

به گزارش جام جم آنلاین، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی درباره لزوم رعایت اخلاق سیاسی از سوی کاندیدا‌های انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری افزود: باید توجه داشت که هر شخصی که کاندید انتخابات ریاست جمهوری می‌شود، یعنی رجل سیاسی و مذهبی است و می‌تواند مصالح کشور را تشخیص بدهد.

‌وی یادآور شد: به این ترتیب شخصی که قادر است، مصالح سیاسی کشور را تشخیص دهد، باید الزاماتی را نیز رعایت کند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از این الزامات این است که کاندیدا‌ها در برنامه‌های انتخاباتی خود باید وعده صادق بدهد و به عبارت دیگر نباید با وعده‌های دروغ مردم را فریب بدهد.

حجت‌الاسلام سلیمی با تاکید بر اینکه کاندیدا‌ها نباید اقدام به لجن‌پراکنی کنند، توضیح داد: نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری نباید به تخریب یکدیگر بپردازند، زیرا انتخابات عرصه ارائه توانایی‌های آنهاست.

وی با اشاره به اینکه کاندیدا‌ها باید از تهمت‌زنی و بدگویی اجتناب کنند، عنوان کرد: شخصی که بجای ارائه توانایی‌های خود به تخریب رقیب خود دست می‌زند، بدون شک لیاقت جایگاه ریاست جمهوری را ندارد. 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بی‌اخلاقی سیاسی محدود به لجن پراکنی نمی‌شود و باید تاکید کرد، افرادی که برای رسیدن به قدرت از هر ابزاری استفاده می‌کنند نیز مرتکب بد اخلاقی سیاسی شده‌اند.

 حجت‌الاسلام سلیمی بیان کرد: استفاده از ادبیاتی که در شان ملت ایران نیست نیز نوعی بداخلاقی محسوب می‌شود و کاندیدا‌های انتخابات ریاست جمهوری نباید از ادبیات نامناسب استفاده کنند.

‌وی با اشاره به اینکه بد اخلاقی سیاسی محدود به این موارد نمی‌شود، ادامه داد: افرادی که می‌دانند توانایی لازم را برای جایگاه ریاست جمهوری ندارند. اما از فرصت پیش آمده برای تبلیغ خود استفاده می‌کنند نیز به نوعی مرتکب بد اخلاقی سیاسی شده‌اند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در واقع شاید این افراد نماینده مجلس، استاندار و یا سفیر خوبی باشند. اما با توجه به اینکه توانایی‌های لازم را برای جایگاه ریاست جمهوری ندارند اخلاق سیاسی را رعایت نکرده‌اند.

حجت‌الاسلام سلیمی تاکید کرد: بنابراین کاندیدا‌های انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با رعایت الزامات اخلاقی باید فضای مناسبی را برای تفکر و تامل مردم فراهم کنند.

وی یاد آور شد: کسانی که برای رسیدن به قدرت به دنبال تحریک احساسات و بدبین کردن مردم نسبت به رقیب هستند، لایق جایگاه ریاست جمهوری نیستند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۲ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها