ریسک‌ های بودجه‌ ای دولت
«جام‌جم» از عملکرد بودجه در سال گذشته گزارش می‌دهد

ریسک‌ های بودجه‌ ای دولت

وزارت اقتصاد اعلام کرد: بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال (تابستان ۱۴۰۱)، ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه ماهه نخست کاهش داشته است.
کد خبر: ۱۳۹۲۹۰۴

به گزارش جام جم آنلاین به وزارت اقتصاد و دارایی، خزانه داری کل کشور گزارش سه ماهه دوم سال ۱۴۰۱ بدهی‌ ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی را به منظور ارائه به مجلس، برای رئیس جمهور ارسال کرد؛ بر اساس این گزارش بدهی‌ های دولت در سه ماهه دوم امسال ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه‌ماهه نخست کاهش داشته است.

در اجرای این تکلیف قانونی مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت نسبت به راه‌اندازی سامانه مربوط در سال ۱۳۹۵ (در بستر شبکه دولت) اقدام و از این طریق با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش الکترونیکی فصلی (سه‌ماهه) و سالانه از دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور (بیش از ۴ هزار ۵۰۰ نقطه گزارشگری) دریافت کرده است.

بر این اساس، بالغ بر ۳۵ فقره گزارش جامع بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی در مقاطع فصلی و سالانه تهیه و برای مراجع قانونی مربوط ارسال شده است.

بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه تا پایان تابستان سال جاری بدهی‌ها و مطالبات دولت بر حسب طبقات مندرج در ماده (۱) قانون مذکور به ترتیب مبلغ ۱، ۱۸۳، ۹۳۵ میلیارد تومان و مبلغ ۴۱۰,۱۴۸ میلیارد تومان است.

۱۹۲ هزار میلیارد تومانی بدهی‌های دولت کم شد

بر این اساس، همچنین خالص بدهی شرکت های دولتی نیز ۳۴۳ هزار میلیارد تومان در پایان شهریورماه امسال نسبت به پایان خرداد ماه کاهش داشته است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها