نماینده ولی‌فقیه در کردستان عنوان کرد: جایگاه آموزش خانواده در آموزش و پرورش باید تقویت شود و جلسات انجمن اولیا و مربیان از حالت فعلی بیرون بیاید.
کد خبر: ۱۳۶۷۳۸۹

به گزارش جام جم آنلاین کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین حاج عبدالرضا پورذهبی امروز دوشنبه در گردهمایی استانی حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش که با حضور مشاور عالی وزیر آموزش و پرورش در دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: علم، ادب، عفت و امانت چهار چیزی است که از منظر پیامبر مکرم اسلام انسان را شاخص می‌کند.

وی با بیان اینکه مدرسه سه رکن دارد گفت: فرهنگیان خانواده و دانش اموز سه رکن مهم و تاثیرگذار در آموزش و پرورش است.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان تصریح کرد: جایگاه آموزش خانواده در آموزش و پرورش باید تقویت شود و جلسات انجمن اولیا و مربیان از حالت فعلی بیرون بیاید.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان افزود: عناصر سه‌گانه معلم، خانواده و دانش‌آموز باید ارتباط بیشتر و تنگاتنگ‌تری داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش نیاز به حوزه دارد تا بتواند از این ظرفیت در مباحث فرهنگی و دینی استفاده کند گفت: حوزه هم نیاز به آموزش و پرورش به واسطه لزوم در اجتماع رفتن دارد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان تصریح کرد: این جلسات و شوراها باید به سمت تخصصی رفتن برود تا شاهد خروجی بهتری از آن باشیم.

وی با بیان اینکه حوزه علمیه وقتی وارد سیستم آموزش و پرورش و دانشگاه می‌شود به روزتر می‌شود گفت: جذب ماموستایان و روحانیت چه معلمین قرآن از خواهران و برادران باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اظهار کرد: براساس چهارچوب و قوانین روحانیون را باید در بدنه آموزش و پرورش بکارگیری کنند و نباید اجازه ایجاد رانت در این حوزه را بدهیم.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان افزود: تفهیم همکاری بین حوزه و آموزش و پرورش از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه برنامه و اقدام خوب است اما اثربخشی از همه مهمتر است گفت: اثربخشی در برنامه و اقدامات از اهمیت زیادی برخوردار است الان برنامه و اقدامات به اندازه کافی داریم اما باید بررسی کنیم این برنامه و اقدامات تا چه میزان تاثیرگذار بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان تصریح کرد: جذب معلمین در آموزش و پرورش باید با توجه به نیاز باشد افراد در هر رسته‌ای جذب می‌شوند باید در همان رسته نیز مشغول بکار شوند.

وی خواستار توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان شد و گفت: دانشگاه فرهنگیان سرچشمه است باید بیش از پیش به تربیت دانشجویانی که از اول در این دانشگاه بورسیه می‌شوند دقت کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها