jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۲۳۷۲۷   ۰۸ تير ۱۴۰۰  |  ۱۱:۳۶

گوگل قابلیت جدیدی را در سرچ و یا همان جستجو کردن خود به وجود آورده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، گوگل سرانجام اعتراف می کند که قرار نیست در رابطه با جستجو کردن در گوگل همه چیز درست باشد. به همین دلیل غول موتور جستجوگر در جهان در حال آزمایش یک ویژگی است که در صورت غیر قابل اعتماد بودن نتایج سرچ و یا جستجو این موضوع به سرعت به اطلاع کاربر می رسد.   این بخشی از تلاشهای مداوم گوگل برای نبرد با اطلاعات نادرست و تئوری های توطئه است ، به ویژه در رابطه با بیماری همه گیر کووید.

این شرکت برای تقویت رسانه های قابل اعتماد و همکاری با روزنامه نگاران و کارآفرینان برای کمک به آینده سازی رسانه ها از طرح اخبار گوگل استفاده کرده است.

اکنون در تلاش است تا زمینه های بیشتری در مورد مباحث مربوط به کاربران در اختیار کاربران قرار دهد  اگرچه طبق گفته «اینگجت» این اعلان فقط در درصد کمی از جستجو را نشان می دهد.

گوگل سعی می کند تا مرتبط ترین و قابل اطمینان ترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار بدهد و به همین دلیل اگر شما موضوع یا کلمه ای را در این موتور جستجو سرچ کردید در صورتی که پاسخ های نشان داده شده معتمد و قابل اطمینان نباشد گوگل به سرعت یک پیام می دهد و شما را آگاه می کند. گاهی اوقات ممکن است زمان لازم باشد تا نتایج توسط منابع معتبر اضافه شوند.

در آوریل سال 2020 ، گوگل تلاش برای بهبود اعتبار نتایج جستجو را آغاز کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها