jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۳۳۱   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۷

یک خبرگزاری آمریکایی از سرقت و مفقود شدن حداقل ۱۹۰۰ قبضه سلاح ارتش ایالات متحده طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ میلادی خبر داده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، طی دهه 2010 میلادی بیش از 1900 قبضه سلاح ارتش آمریکا به سرقت رفته یا مفقود شده است.

آسوشیتدپرس افزود: برخی از این سلاح های مفقود شده یا به سرقت رفته که شامل اسلحه کمری، سلاح های خودکار، پرتاب کننده نارنجک بوده متعلق به ارتش، تفنگداران دریایی و نیروی هوایی و دریایی بوده و پس از استفاده در جنایات خشونت آمیز کشف شده است.

برخی از نیروهای مسلح آمریکا هیچ گونه اطلاعاتی درباره سلاح های گم شده یا به سرقت رفته منتشر نکرده‌اند. بنابر این به نظر می رسد تعداد سلاح های گم شده یا سرقتی در ارتش آمریکا بسیار بیشتر از آمارهای اعلام شده باشد.

ارتش آمریکا 3.1 میلیون قبضه سلاح از کل 4.5 میلیون سلاح کوچک در بین نهادهای نظامی و امنیتی آمریکا را در اختیار دارد.

بخشی از این سلاح ها در کشورهایی مثل افغانستان که آمریکا در آن حضور نظامی و اشغالگرانه دارد، به سرقت رفته یا گم شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها