jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۵۶۴   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۵۲

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ضمن ابراز امیدواری درخصوص عدم تأثیرگذاری حادثه نطنز بر مذاکرات هسته‌ای گفت: در صورتی که این حادثه عمدی باشد آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز دوشنبه به حادثه نطنز واکنش نشان داد.

به نوشته پایگاه خبری «اردو پوینت» زاخاروا گفت:‌ «به‌طور دقیق گزارش‌های رسانه‌ها و بیانیه‌های نمایندگان ایران را پیرامون مرکز غنی‌ سازی اورانیوم نطنز که دچار حادثه جدی شد، دنبال می‌کنیم. اطمینان داریم که دلایل این حادثه به طور کامل توسط طرف ایرانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: «امیدواریم آنچه رخ داده است، به هدیه‌ای برای مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تبدیل نشود و رایزنی‌هایی که برای احیای این توافقات در وین در حال انجام است، مورد تضعیف قرار نگیرد».

زاخاروا در ادامه گفت: «اگر تأیید شود که اقدام عامدانه فردی در پس این حادثه است، چنین قصد و نیتی مستحق این است که قویاً محکوم شود».

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز گذشته (یکشنبه) از وقوع حادثه‌ در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌ سازی نطنز خبر داد و گفت: «خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی است».

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اتفاق روز گذشته اظهار داشت: اتفاق ناگواری که در نطنز رخ داد و بارها رژیم صهیونیستی از قبل می‌گفت و این روزها هم از منابع متعدد شنیده می‌شود که تایید می‌کنند که این رژیم پشت این داستان بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه انتقام از رژیم صهیونیستی در زمان و مکانش انجام می‌شود، گفت: سانتریفیوژهایی که دیروز در پی حادثه نطنز از مدار خارج شد از نوع IR1 بود و با سانتریفیوژهای پیشرفته جایگزین می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر