مرد میوه‌فروش که متهم است برادرش را با اسید سوزانده و باعث مرگ او شده است، به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.
کد خبر: ۱۲۸۷۴۵۲
به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری همشهری آنلاین، رسیدگی به این پرونده از تیر سال ۹۸ و با شکایت زن جوانی از برادرشوهرش آغاز شد. زن به مأموران گفت: سال‌های زیادی بودکه همسرم داریوش با برادرش سهراب اختلاف داشتند. تا اینکه حدود ۲۰ روز قبل با هم درگیر شدند و سهراب با اسید شوهرم را سوزاند. او را در بیمارستان بستری کردند. وقتی به بیمارستان رفتم، متوجه شدم قسمت عمده‌ای از پشت سر شوهرم سوخته و چند روز بعد هم او به‌سبب شدت جراحات وارده ناشی از سوختگی با اسید فوت کرد و حالا من مانده‌ام و یک بچه ۶ساله.
 
محاکمه مردی که برادرش را با اسید سوزاند و مرگش را رقم زد
او گفت: اگر شوهرم زنده می‌ماند، من هرگز شکایت نمی‌کردم. چون اختلاف آنها خانوادگی بود و به من ارتباطی پیدا نمی‌کرد اما حالا من یک زن ۲۰ ساله‌ام که نه منبع درآمدی دارم و نه پشت و پناهی و خواهان مجازات عامل مرگ همسرم هستم.
پس‌ از شکایت زن مقتول، سهراب بازداشت شد. اما او در بازجویی‌های اولیه منکر درگیری و اسیدپاشی شد و گفت که زن برادرش دروغ می‌گوید. در ادامه تحقیقات پلیس به سراغ کسبه و شاهدان عینی رفت و آنها ادعا کردند روز حادثه شاهد درگیری سهراب و داریوش بوده‌اند ولی به چشم ندیده‌اند که اسید را سهراب پاشیده باشد. در این رابطه یکی از کسبه گفت: آن روز من در مغازه بودم که صدای فریاد سوختم سوختم داریوش را شنیدم و به نزدیک محل درگیری رفتم اما ندیدم که برادرش روی او اسید ریخته باشد.
پس از آن رنگ‌فروشی که به سهراب اسید فروخته بود، شناسایی شد و در تحقیقات گفت: چند هفته قبل سهراب از من مقدار کمی اسید خرید. من نمی‌دانستم این اسید را برای چه کاری می‌خواهد. تا اینکه روز حادثه متوجه شدم که داریوش به خاطر اسید در بیمارستان بستری شده است.
وقتی متهم در برابر مستندات قرار گرفت، قبول کرد که با برادرش درگیری داشته اما گفت: داریوش با ظرف اسید به من حمله کرد. او یک وانت داشت و مقابل مغازه من میوه می‌فروخت. سر این موضوع با هم اختلاف داشتیم. به او گفتم این کارش باعث می‌شود مشتری‌های من کم شوند ولی توجهی نمی‌کرد. تا اینکه روز حادثه درگیر شدیم اما من اسید نریختم. خودش اسید ریخت.
با این حال متهم نتوانست توضیح دهد که اگر برادرش خودش اسید را پاشیده، چطور اسید به پشت سر و کمر خودش ریخته است. وی همچنین در جواب این پرسش که چرا اسید خریده بود نیز گفت: من اسید را برای تمیز کردن لوله‌های مغازه‌ام خریده بودم. بعد هم آن را داخل چاه ریختم.
پس ‌از اظهارات متهم و اخذ آخرین دفاعیات او کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها