jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۹۳۸۷ ۰۱ تير ۱۳۹۹  |  ۱۷:۵۵

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

انهدام باند جعل نسخه های پزشکی در تهران

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت از انهدام باند چهار نفره جعل نسخه های پزشکی خبر داد و گفت: متهمان با استفاده از نسخه های جعلی، داروهای کمیاب را تهیه و در بازار آزاد می فروختند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال در این باره اظهار کرد: اواخر فروردین ماه پرونده ای از سوی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 6 تهران به دادخواهی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

وی افزود : مفاد پرونده حاکی از آن بود، عده ای با در دست داشتن نسخه پزشکی جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و تقاضای داروهای کمیاب که برای بیماران خاص است، کرده اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با بیان محدودیت فروش داروی کمیاب و اینکه هر بیمار در دوره زمانی تعیین شده این داروها را استفاده می کند، ادامه داد: پرونده به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم قرار گرفت و مراقبت های ویژه آغاز شد.

سرهنگ دستخال ابراز کرد: تردد افراد تحت کنترل در آمد تا اینکه کارآگاهان موفق شدند مرد جوانی را که برای خرید داروی کمیاب با در دست داشتن نسخه جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کرده بود شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: با دستگیری اولین متهم پرونده دو تن از همدستانش که در بیرون از دانشگاه در حال پرسه زنی بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با انتقال متهمان به پایگاه سوم مشخص شد که هر سه متهم سابقه اعتیاد دارند و به ازای دریافت وجهی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و با تهیه داروی کمیاب با نسخه جعلی دارو را در اختیار سرکرده باند قرار می دادند.

وی گفت: متهمان اظهار داشتند سرکرده باند، فردی 39 ساله است که نسخه های جعلی راتهیه می کرده و در اختیار آنان قرار می داده است.

سرهنگ دستخال گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه سرکرده باند در حوالی خیابان شریعتی شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به پایگاه سوم به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد با تهیه داروهای کمیاب با نسخه جعلی آنها را به قیمت آزاد در بازار به افراد عبوری می فروخت.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه ارزش ریالی اعمال مجرمانه متهم نیاز به بررسی جامعی دارد، خاطرنشان کرد: متهم اصلی پرونده با دستور قضائی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد و سایر متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر