Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بازار عمومی کد خبر: ۱۲۳۸۸۸۷ ۰۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۰۸

خرید اسب یک سرمایه گذاری بزرگ است و مالکیت آن زمان و پول بسیار زیادی می خواهد. بسیاری از مشکلات هنگام خرید یک اسب وجود دارد که ممکن است نه تنها گران باشد، بلکه دلهره آور نیز باشد.

تصمیم گیری برای خریدن اسب

به همین دلیل، مهم است که بدانیم چگونه به خرید و بررسی یک اسب برویم. هنگامی که شما اسب مناسب را پیدا می کنید و به طریقی احساس می کنید که منصفانه و روشن است، شما رابطه ای طولانی و شادی را در مثبتی با هم برقرار می کنید. اسب ها با هر نژادی چه از نژاد محبوب ایرانیان مانند اسب کرد اسب عرب اسبهای دره شور یا خزری و اصیل ایرانی و حتی اسب های مسابقه تروبرد می توان گفت برای به سرپرستی گرفتن هر کدام از آنها موارد زیر صدق میکند.

با اسب خود وقت بگذرانید و به آن یاد بدهید. قبل از خرید اسب، شما باید تجربه گسترده ای در ارتباط با اسب ها و دانش مراقبت آنها را داشته باشید. این باید شامل دانستن سلامت پایه اسب و کمک های اولیه اسب باشد.

 • بیشتر افرادی که اسب می خرند، قبل از اینکه به مرحله خرید برسند تجربه سوارکاری و مراقبت از اسب را دارند.
 • اگر تجربه بیشتری میخواهید، در یک اصطبل محلی داوطلب شوید. شما می توانید در طویله نجات و سوارکاری اسب های معلول دلوطلب باشید، که این می تواند به شناخت بهتر اسب به شما کمک کند و و در همان زمان به عقب برگردید. کار با اسب ها به شما ایده بهتری را می دهد که داشتن اسب چگونه است و شامل چه کارهایی می شود. همچنین رد پای افرادی را که اسب دارند را می توانید ببینید که یک روز معمولی از نگهداری اسب چگونه است. مطمئن شوید که دانش شما درباره اسب ها شامل قوانین محلی مربوط به آنها است. این می تواند شامل قوانین مسئولیت در برابر اسب باشد اینکه آیا مالیات های محلی برای دام هایی که زاد و ولد می کنند (مادیان و اسب های نر) و قوانین کد آتش برای اصطبل ها می تواند وجود داشته باشد.

وارد شبک ای از افراد علاقه مند به اسب شوید. پانسیونهای شبانه روزی را در چارپا بیابید و در موردشان اطلاعات کسب کنید، به فروشگاههای خوراکی، کشاورزان تولیدکننده یونجه، دامپزشکان و نعلبندان دسترسی داشته باشید و همچنین مکان نزدیکترین بیمارستان و خدمات آمبولانس اسب را بشناسید. چون هر اسب در روز به اندازه دو درصد وزن بدنش به یونجه نیاز دارد. از اصطبلهای دوستان اسبدوستتان دیدن کنید و بپرسیدکه از کجا یونجهشان را میخرند. وقتی آنجا هستید، میتوانید کیفیت یونجه شان را نیز بسنجید. عدل های یونجه باید سنگین بوده و رطوبت نداشته باشند، کپک زده نباشند و دانه های دیگر باآنها مخلوط نشده باشد.

 • اطلاعات تماس نعل بند دیگری را نیز داشته باشیدکه در صورت مشغول بودن نعل بند خودتان بتوانید به آنها مراجعه کنید. با نعل بندانتان خوب رفتار کنید و درحین کار مزاحمشان نشوید. قبل از آمدنشان مطمئن شوید اسبتان غشو شده و به حالت کراستای بسته شده باشد.
 • دامپزشک اسب خوش آوازهای در چارپا بیابید. کسی را پیدا کنید که به کار خود وارد است. دامپزشکان باید رفتار دوستانهای داشته باشند و اطلاعاتی که برای سالم نگه داشتن اسبتان لازم دارید را برایتان به خوبی توضیح دهند. بد نیست که با تربیت کننده اسبی هم در ارتباط باشید که بتواند در صورت بروز مشکلات روانشناسی یا تربیتی اسب راهنماییتان کند.
 • مغازه های خوراک فروشی اطرافتان را در چارپا بیابید و به آنها سر بزنید، چون قرار است در آینده برای خرید کردن و پیدا کردن افراد آشنا با اسب زیاد به آنها رفت وآمد داشته باشید.

هزینه خرید و نگهداری اسب را محاسبه و بودجه بندی کنید. برای اینکه بفهمیم که آیا توانایی خرید اسب را دارید یا خیر، باید همه خرجها را در نظر بگیرید. قیمت معمول، منهای حمل ونقل، سالیانه معمولاً بین ۱۲ تا ۲۴ میلیون تومان تمام میشود. اما قیمت همه جنبه های نگهداری از اسب را در بیاورید و قیمت کلی این عوامل را در نظر داشته باشید:

 • غذا (یونجه، غلات، و مکملها)
 • هالتر و طناب هدایت
 • زین، پتوی زین، قلاده، بیت، کمربند
 • بستهی نظافت
 • هزینه حمل ونقل (اگر شامل شما شود)
 • هزینه پانسیون ماهانه (اگر شامل شما شود)
 • کرم زدایی و واکسیناسیون
 • ویزیتهای منظم دامپزشکی
 • ویزیت های منظم نعل بند (برای نعل گذاشتن یا کوتاه کردن)
 • درمان اضطراری
 • درس های سوارکاری
 • تربیت اسب

گزینه های جایگزین برای خرید اسب را نیز بررسی کنید. برای داشتن اسب گزینه های مختلفی وجود دارد. میتوانید با وام اسب بخرید. میتوانید اسب را با کسی شریک شوید، یا اسبی کرایه کنید. اگر هدفتان تنها وقت گذراندن با اسبهاست، میتوانید در موسسه نجات اسبی در نزدیکی خودتان داوطلب شوید.

 • مکان مناسبی برای نگهداری از اسبتان بیابید. اگر صاحب زمینی نیستید و در مورد پانسیونهای اطرافتان اطلاعات ندارید، درسایت چارپا در اینترنت جستجو کنید. میتوانید از مغازه های خوراک و مدرسهه ای سوارکاری اطرافتان پرسوجو کنید. اگر حیاط (اصطبلی) جای خالی نداشت، ازشان خواهش کنید که جای دیگری را به شما معرفی کنند.
 • نگه داشتن اسب در زمین خودتان ارزانتر است ولی نیاز به صرف زمان و تلاش بیشتری دارد. این کار برای تربیت اسب نیز مناسب تر است چون هیچکس دیگری نخواهد توانست بدون اینکه شما بدانید با اسبتان تماس داشته باشد.
 • نگهداری از اسب در خانه به فضای زیادی نیاز دارد. برای نگهداری از اسب باید چندین هکتار زمین داشته باشید. این مقدار زمین برای چرا و اصطبل کافی است. در حالت ایده آل، بهتر است که بیشتر از یک اسب در زمینتان نگه دارید، چون اسبها حیواناتی گله ای اجتماعی هستند و بهتر است که تنها نمانند. این به این معنی نیست که حتماً باید صاحب دو اسب باشید. میتوانید اسب دیگران را پانسیون کنید.

از سایت چارپا حیوانات اهلی ایران کمک بگیرید هم میتوانید حیوانات را تماشا کنید و هم قیمت آنها را از پرورشدهندگان مجاز جویا شوید انواع دام مانند قیمت گوسفند یا گاو و شتر و بز همچنین اسب و به پانسیون هایی که ممکن است ازشان استفاده کنید سر بزنید. در مورد ساعتهای کاری، هزینه، برنامه تغذیه و وظایفی که شما در قبالشان خواهید داشت سوال کنید. برای خواندن راهنمای خرید اسب به صورت کامل به بلاگ چارپا میتونید مراجعه نمایید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: