jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۳۸۸۹   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

نشست نقد و بررسی فیلم کوتاه «لیوان» در مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش جام‌جم، محمد صالحی، نویسنده و کارگردان این فیلم در باره این اثر گفت: از طرح ایده تا ساخت اثر، حدود 9 ماه طول کشید و عملی کردن طرح سخت‌تر از چیزی بود که تصور می‌کردم، زیرا مسیر پیاده‌روی اربعین که محیط ساخت فیلم بود به دلیل ازدحام جمعیت در کنترل کامل ما نبود.
وی با بیان سختی‌های تولید این اثر، گسترش شعائر حسینی و طرح آنها به زبان کودکان را از جمله اهداف ساخت این اثر دانست و افزود: قصدم ارائه یک نگاه نو از مناسک اربعین به مخاطبان کودک بود.
پس از توضیحات صالحی، کارشناسان به ویژگی‌های این فیلم اشاره کردند.
محسن حبیبی، یکی از منتقدان حاضر در این جلسه، انتقال مفاهیم عالی دینی و انسانی بدون هرگونه شعارزدگی در پرداخت داستان برای مخاطبان کودک و نگاه نو در پرداخت هنری موضوع خدمتگزاری به زوار را از جمله نقاط قوت لیوان دانست و گفت: این مستند انیمیشن علاوه بر داشتن تدوین فنی و هنرمندانه با تسهیل و تسریع درک و هضم عناصر بصری فیلم به دلیل نگاه نو به کاربرد موسیقی در یک فیلم مذهبی و ترکیب تصاویر واقعی و متحرک توانست نمره قابل قبولی بگیرد.
در انتهای این نشست علی بخشی‌زاده، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما با تقدیم لوح سپاس به صالحی بر ادامه و استمرار فعالیت وی در این حوزه مقدس و متبرک تأکید کرد.
لیوان، مستند - انیمیشن هفده دقیقه‌ای است که به نویسندگی و کارگردانی محمد صالحی برای مخاطب کودک تولید شده است. این اثر از شبکه کودک و نهال سیما پخش شد و در نهمین جشنواره عمار نیز به نمایش درآمده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر