jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۴۵۵۹۳   ۱۲ خرداد ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران نسبت به مصرف ریتالین از سوی برخی دانشجویان و بعضا دانش‌آموزان در ایام امتحانات جهت افزایش تمرکز و بیداری هشدار داد . دکتر سیدعلی فاطمی، متخصص داروشناسی افزود: از کاربردهای درمانی ریتالین می‌توان به تجویز آن در حالت‌های بیش‌فعالی و کم‌توجهی در کودکان و همچنین حمله خواب اشاره کرد.

وی اظهار کرد: اما مصرف آن برای افزایش تمرکز و تقویت حافظه با عوارضی چون تهوع، افزایش دمای بدن، سردرد، بیخوابی، عصبانیت، بینظمی ضربان قلب، افزایش فشارخون و تشنج همراه است .ایجاد تحمل و وابستگی به اثر این دارو نیز یکی از مهمترین نگرانیهایی است که در مورد ریتالین و همه داروهای تحت کنترل دیگر وجود دارد.

وی تاکید کرد: اغلب ریتالینهای در دسترس، قاچاق و حتی تقلبی هستند که میتوانند بسیار زیانبارتر و حتی مرگآور باشند. /ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها