jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۰۴۶۱۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

داوود راهزادی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال‌های 95 و 96 برای نخستین‌بار 71 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستانشینانی که در مناطق سخت گذر و کوهستانی قرار دارند واگذار شد.

وی با تشریح چگونگی واگذاری نیروگاه‌های خورشیدی واگذارشده، افزود: این نیروگاه‌ها به روستاییانی واگذار شده که اغلب حتی فاقد راه ارتباطی مناسب بوده و انتقال این نیروگاه‌ها با چارپایان انجام شده است. راهزادی با اشاره به این که از ابتدای امسال تاکنون 42 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستاییان شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، باشت و بویراحمد واگذارشده است، ادامه داد: از این تعداد 24 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستاهای سرتنگ لیراب دیشموک، 12 نیروگاه به روستای تیمج شاه نشین بهمئی، چهار نیروگاه به روستای نده لوداب بویراحمد و دو نیروگاه به روستای پهزیر باشت واگذار شده است. وی مهم‌ترین مزایای واگذاری این نیروگاه‌ها را کاهش هزینه‌های اقتصادی برای دولت و سرعت در برقرار شدن روستا‌های سخت گذر با وجود فاصله‌های طولانی آنها از شبکه‌های برق برشمرد./ خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر