jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۰۴۶۱۴   ۲۹ آذر ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

داوود راهزادی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال‌های 95 و 96 برای نخستین‌بار 71 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستانشینانی که در مناطق سخت گذر و کوهستانی قرار دارند واگذار شد.

وی با تشریح چگونگی واگذاری نیروگاه‌های خورشیدی واگذارشده، افزود: این نیروگاه‌ها به روستاییانی واگذار شده که اغلب حتی فاقد راه ارتباطی مناسب بوده و انتقال این نیروگاه‌ها با چارپایان انجام شده است. راهزادی با اشاره به این که از ابتدای امسال تاکنون 42 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستاییان شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، باشت و بویراحمد واگذارشده است، ادامه داد: از این تعداد 24 نیروگاه خورشیدی یک کیلوواتی به روستاهای سرتنگ لیراب دیشموک، 12 نیروگاه به روستای تیمج شاه نشین بهمئی، چهار نیروگاه به روستای نده لوداب بویراحمد و دو نیروگاه به روستای پهزیر باشت واگذار شده است. وی مهم‌ترین مزایای واگذاری این نیروگاه‌ها را کاهش هزینه‌های اقتصادی برای دولت و سرعت در برقرار شدن روستا‌های سخت گذر با وجود فاصله‌های طولانی آنها از شبکه‌های برق برشمرد./ خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

راه‌اندازی شبکه روس زبان و چشم‌انداز پیش ‌رو

سازمان صداوسیمای جمهوری ایران در ادامه تلاش برای تقویت روابط فرهنگی-رسانه‌ای با کشورهای دوست، از جمله روسیه، اینک در مسیر اقدامی بنیادین و اساسی قرار گرفته است که می‌تواند روابط ایران و روسیه را در همه عرصه‌ها با تحولی چشمگیر و رو به جلو هدایت کند.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر