استانها - کردستان - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

کردستان
همه نگران زریبار هستند

همه نگران زریبار هستند

۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴

تا به‌حال به کردستان سفر کرده‌اید؟ به شهرستان مریوانش چطور؟ اگر مسافر این خطه سرسبز و باصفای غربی در کشورمان بوده باشید، حتما بهترین و زیباترین خاطره‌ای که برایتان از آن دیار باقی مانده نشستن در سواحل دردانه مریوان؛ یعنی دریاچه زیبای زریبار آن است؛ نشستن و چشم دوختن به زلال آب‌های نقره‌فام آن، پرواز دادن خیال‌تان در لابه‌لای نیزارهای دریاچه که با صدای پرندگان و جیرجیرک‌ها وهم‌انگیز و رویایی می‌کند یا نوش‌جان کردن یک وعده ماهی خوش‌طعم دریاچه در وعده ناهار یا شام در رستوران و اقامتگاه بومگردی اطراف دریاچه.

مراسم تشیع پیکر شهید فاطمه اسدی در سنندج (گزارش تصویری)

مراسم تشیع پیکر شهید فاطمه اسدی در سنندج (گزارش تصویری)

۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶

مراسم تشییع پیکر شهید فاطمه اسدی، از شیرزنان کُرد و اولین شهید زن تفحص شده امروز، ۲۵ آبان‌ ماه با حضور فرماندهان سپاه، مسئولان استانی، زینب سلیمانی، دختر شهید قاسم سلیمانی و کشور محمودی فرزند آن شهید از مسیر میدان آزادی تا امامزاده هاجره خاتون سنندج برگزار شد.

گنج پررنج بیجاری‌ ها

گزارشی از روزگار سختی که فرش کردستان و بافندگان بیجاری با آن دست به گریبان هستند

گنج پررنج بیجاری‌ ها

۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴

کردستان، سرزمین زنان خستگی‌ناپذیری است که ستون محکم خانه‌های کاه‌گلی هستند که پشت دارقالی می‌نشینند و رج‌به‌رج سپیده صبح را به امتداد شب گره می‌زنند و با انگشتان خود روح و جان تازه‌ای به دارقالی می‌بخشند تا کمک‌حالی برای معیشت خانواده باشند.

آبی که در بانه برای برخی نان شد / بانه آب ندارد

آبی که در بانه برای برخی نان شد / بانه آب ندارد

۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱

مشکل کم‌آبی در شهر بانه موجب شده که برخی افراد از روستاهای اطراف با خودروهای تانکردار آب را به این شهر ببرند و در مناطق مختلف آن را بفروشند و از این راه کسب درآمد کنند.

انهدام یک تیم تروریستی در کردستان

روابط عمومی سپاه بیت المقدس کردستان خبر داد؛

انهدام یک تیم تروریستی در کردستان

۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵

یک تیم تروریستی ضد انقلاب در درگیری با نیروهای سپاه بیت‌المقدس کردستان در شهرستان مرزی سروآباد متلاشی شد.

7 تصفیه خانه در کردستان در حال احداث است

۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۲

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: حجم آب تولیدی در استان کردستان 164 میلیون مترمکعب است که این میزان تولید پاسخگوی نیازهای مشترکان در استان است.

آموزش استاندار سازی در کردستان

آموزش استاندار سازی در کردستان

۱۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶

مدیرکل استاندارد استان کردستان گفت: 5 هزار و 472 نفر ساعت آموزش‌های مرتبط با استانداردسازی در کردستان به جامعه مخاطب ارائه شد.

نیازمندی ها