jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۸۳۶۲۰   ۰۷ دی ۱۳۹۵  |  ۱۹:۳۶

رئیس مجلس شورای اسلامی ۹ دی ۱۳۸۸ را قیام ملی اعلام کرد و گفت: مردم بعد از مسایل داخلی و خارجی فتنه ۸۸ پاسخ مناسبی به دشمنان نظام دادند.

مردم بعد از فتنه ۸۸ پاسخ مناسبی به دشمنان نظام دادند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از صدا و سیما، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ۹ دی ۱۳۸۸ را قیام ملی اعلام کرد و گفت: مردم بعد از مسایل داخلی و خارجی فتنه ۸۸ پاسخ مناسبی به دشمنان نظام دادند.

وی تصریح کرد: ۹دی از مقاطع بسیار تاریخی برای کشور ماست و یک قیام ملی در کشور صورت پذیرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این روز پس از آن مسائلی که در فتنه ۸۸ بود و نگرانی های که در کشور به خصوص از بعد خارجی ایجاد کرده بودند یک قیام ملی در کشور صورت پذیرفت.

لاریجانی افزود: همین مسئولان فعلی امریکا که قبلش نامه هایی داده بودند که ما می خواهیم مسائل را حل کنیم یک مرتبه ۱۸۰ درجه تغییر رفتار دارند و همانها وبعضی کشورهای اروپایی درقبال منافع ملی کشور ما شروع به ایذا کردند یعنی حریص شدند به اینکه به ایران فشارهایی بیاورند و مشکلاتی ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: حضور مردم در ۹ دی پاسخ به همه اینها بود که ملت پای انقلاب و منافع ملی ایستاده و یک مسیر جدیدی باز کرده است گرچه آنها بعد از آن ایذایی که داشتند نه آنقدر ولی متوجه شدند اراده ملت به سمت حل مسئله است و نمی گذارند که موضوعات فرعی بتواند ذهن جامعه و ملت را از مسائل اصلی منحرف کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی راز ماندگاری حماسه ۹ دی را تعلق خاطر مردم به آرمان های انقلاب دانست و گفت: این انقلاب برای خود مردم است و مردم مسیر را خودشان رقم می زنند و نهادهای حکومتی نیز با نظر مردم شکل می گیرد.

وی تاکید کرد: مردم در ۹ دی ۸۸ خودشان از انقلاب حمایت کنند که کسی تعرضی به این اراده ملت نکند و این هوشیاری در ملت خیلی هوشمندانه است.

لاریجانی همین هوشیاری مردم را درس حماسه ۹ دی دانست و تصریح کرد: سهم مسائل به صورت دقیق درقبال رهنمودهایی که رهبر معظم انقلاب دارند و همیشه خیرخواهانه مصالح کشور را می گویند، توجه به این موضوع مهم ترین چیزی است که می تواند آینده کشور را بهبود ببخشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۷
اقای لاریجانی به فكر معیشت مردم باش
۰
۰
جانباز و بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
مردم خوش درخشیدند دولتمردان برای رفا مردم چه كردند؟از مردم كار می خواهید ولی برای مردم كار نمی كنید .
۰
۰
نا شناس
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
برادر جانباز عزیز : دولتمردان هم سعی كردند برای خود حقوق نجومی بگیرند !!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر