وزیر دفاع در جمع خبرنگاران:

سخنان ترزا می علیه ایران از روی ناپختگی است

وزیر دفاع گفت: آنچه ترزا می در جلساتی که با شورای همکاری خلیج فارس داشت، عنوان کرد، بیانگر چند چیز است که معنای اول آن ناپختگی و تازه‌کاری وی است.
کد خبر: ۹۷۷۶۴۶
سخنان ترزا می علیه ایران از روی ناپختگی است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر یکشنبه در حاشیه کنفرانس امنیتی تهران که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: به نظر من آنچه ترزا می در جلساتی که با شورای همکاری خلیج فارس داشت، عنوان کرد بیانگر چند چیز است که معنای اول آن ناپختگی و تازه‌کاری وی است.

وی افزود: دوم بحث خلایی که انگلیسی‌ها امروز احساس می‌کنند، بعد از انتخاباتی که در آمریکا برگزار شد و نگرانی‌هایی که کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس نسبت به آینده خودشان دارند؛ احساس انگلیسی‌ها آن است که می‌توانند به منطقه برگردند و خلا موجود را پر کنند.

وزیر دفاع تصریح کرد: به هر حال با طرح مسئله ایران‌ هراسی بازار فروش تسلیحات را هم فراهم می‌کنند و به طور طبیعی برای اینکه بازار اسلحه را هم ایجاد کنند، دست به بیاناتی می‌زنند که این بیانات نسنجیده است و فکر می‌کنند آنهایی که در معرض این نوع اظهارات قرار می‌گیرند به سادگی ریشه‌های این اظهارات را می‌فهمند.

وی در ادامه تأکید کرد: نکته سوم این که انگلستان فکر می‌کند در یک عصر و دوره جدیدی قرار گرفته که می‌تواند احیاگر همان بریتانیای قبل باشد و حضور خود را در جاهای مختلف دنیا عملی کند.

سردار دهقان درباره نقش کنفرانس‌هایی همچون کنفرانس امنیتی تهران و ابزارهایی که می‌تواند در برقراری نظم و ثبات امنیت هر منطقه نقش ایفا کند، گفت: ما یک بحث را از منظر داخلی کشورها و منطقه می‌دانیم به این معنا که اگر همه ملت‌ها تعیین‌کننده سرنوشت خود باشند، امنیت داخلی برقرار می‌شود و اگر امنیت داخلی باشد، عملا ثبات هم در کشورهای منطقه خواهد بود.

سردار دهقان اولین گام در برقراری نظم منطقه‌ای را تن دادن به خواست ملت‌ها برای تعیین سرنوشت خودشان عنوان کرد و گفت: اینکه اهداف کشورها در گرو حفظ اهداف و منافع سایرین باشد، اهمیت دارد. باز کردن پای کشورهای منطقه عملا نوعی ناامنی ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: از نظر ما در منطقه حضور نیروهای بیگانه ناامنی ایجاد کرده و حتی جریان تکفیری هم به عنوان نائبان قدرت‌های فرامنطقه‌ای هستند و جنگ نیابتی شکل گرفته است.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: بهترین شکل، امنیت دسته جمعی است که کشورهای منطقه تلاش کنند با شکل‌دهی ائتلاف‌ها و سازمان‌های جمعی در برابر تهاجمات و اقدامات کشورهای فرامنطقه‌ای مقابله کنند. این تنها راهی است که می‌تواند موضوعیت داشته باشد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
۰
۰
خسته نباشی سردار دهقان

نیازمندی ها