سرقت 40 محموله سنگین گندم از هفت استان

مرد هزار چهره دستگیر شد

مرد هزار چهره که با مدارک جعلی محموله های سنگین گندم را در استان های مختلف کشور سرقت می کرد، سرانجام در سمنان شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۹۶۶۵۸۲
مرد هزار چهره دستگیر شد

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، رئیس پلیس استان سمنان گفت: اعلام سرقت محموله سنگین گندم از یک شرکت باربری در روزهای نخست آبان ماه و تحقیقات جامع پلیس، راز چندین فقره سرقت و کلاهبرداری میلیاردی در سراسر کشور را فاش کرد.

وی افزود: با حضور ماموران انتظامی در این شرکت باربری مشخص شد، راننده یک دستگاه تریلی پس از بارگیری 25 تن گندم به ارزش چهار میلیارد ریال از کارخانه ای در شهرستان سرخه، بدون ثبت بار و دریافت بارنامه محل را ترک کرده و متواری شده است.

سردار روح الامین قاسمی گفت: با جا گذاشتن مدارک هویتی متهم، تحقیقات ماموران انتظامی در همین راستا ادامه یافت که با اجرای طرح مهار و حضور گشت های انتظامی در محورهای مواصلاتی، ساعاتی بعد خودروی تریلی متوقف و متهم دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان سرخه منتقل شد.

قاسمی تصریح کرد: متهم در بازجویی ها، دو کارت هوشمند رانندگی ناوگان باربری به ماموران ارائه داد که با گواهینامه های موجود در خودرو همخوانی نداشت و همین موضوع، ظن ماموران را برانگیخت.

رئیس قرارگاه استانی مبارزه با سرقت، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم با جعل کارت های هوشمند، محموله های سنگین گندم را به نام دیگران دریافت کرده است.

سردار قاسمی از شناسایی کامل هویت اصلی متهم به نام (ح-ر) که از اهالی استان های شرقی کشور است، خبر داد و گفت: پلیس در ادامه بررسی ها دریافت، خودرو توقیفی دارای دو جفت پلاک جعلی و دست­نویس بوده و متهم تاکنون چندین مرحله با پلاک های جعلی در استان های دیگر مرتکب سرقت شده است.

وی از بررسی گزارش ها در چند ماه اخیر و اطلاع از وقوع چندین فقره کلاهبرداری مشابه از شرکت های باربری خبر داد و گفت: در این خصوص چندین پرونده کلاهبرداری مشابه در استان همدان تشکیل شده و تحت رسیدگی است که با حضور شاکیان در اداره پلیس شهرستان سرخه و ارائه مدارک مشخص شد؛ متهم دستگیر شده همان کلاهبردار تحت تعقیب است که تاکنون 32 محموله گندم به ارزش 12 میلیارد ریال با هویت های جعلی متعدد از شهرستان­های همدان بارگیری کرده است.

قاسمی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیس از وقوع هشت فقره کلاهبرداری و سرقت محموله گندم در اردبیل نیز با خبر شد که تحقیقات تکمیلی این پرونده نیز در حال انجام است.

این مسئول انتظامی گفت: با هماهنگی قاضی پرونده، تحقیقات در سایر استان­ها نیز ادامه یافت و تاکنون چندین فقره کلاهبرداری و سرقت در استان های گلستان، مازندران، گیلان و کرمانشاه شناسایی شده است که پیگیری های انتظامی و قضایی در این خصوص ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان به اعتراف متهم دستگیر شده به چندین فقره جعل و کلاهبرداری اشاره و خاطرنشان کرد: متهم پس از معرفی به دادسرا راهی زندان شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها