رئیس مرکز آمار ایران گفت: مردم ایران تا صبح امروز با ثبت 41 درصد مشارکت در نخستین ثبت نام اینترنتی رکورد دنیا را شکستند.
کد خبر: ۹۵۸۲۳۴
ایرانی ها رکورد دنیا را شکستند

به گزارش جام جم آنلاین، امیدعلی پارسا با بیان اینکه کشور ژاپن با ثبت 37 درصد مشارکت مردم در اولین ثبت نام اینترنتی سرشماری تاکنون رکورددار دنیا بود به خبرگزاری صدا و سیما گفت: مردم ایران تا صبح امروز با ثبت 41 درصد مشارکت در نخستین ثبت نام اینترنتی رکورد دنیا را شکستند.

پارسا در مراسم افتتاحیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان تهران گفت: تاکنون بیش از 33 میلیون نفر به سامانه سرشماری مراجعه و ثبت اطلاعات کردند.

وی با بیان اینکه این یک اتفاق بی نظیر در دنیاست، گفت: از امروز تا 28 آبان ماموران آمارگیر به منازل تک تک ایرانیان مراجعه و ثبت اطلاعات خواهند کرد.

وی گفت: کسانی که ثبت نام اینترنتی کرده اند فقط باید کد آماری را در اختیار مامور سرشماری قرار دهند.

وی گفت: حذف کاغذ از فرآیند سرشماری یک اقدام بسیار مهم در حفظ محیط زیست کشورمان خواهد بود که برای اولین بار در سرشماری سال 95 انجام می شود.

پارسا با اشاره به جمعیت و ضریب نفوذ بیشتر در شهرهای بزرگ گفت: ما از شهرهای بزرگ انتظار بیشتری داشتیم و امیدواریم مردم این شهرها از فرصت باقی مانده تا روز جمعه 30 مهر استفاده و در این طرح مهم و ملی مشارکت کنند.

اطلاعات مردم در سرشماری کاملا محرمانه باقی خواهد ماند

رئیس مرکز آمار ایران با بیان اینکه اطلاعات سرشماری ربطی به یارانه ها ندارد گفت: براساس قانون تمامی اطلاعات مردم ایران در فرآیند سرشماری کاملا محرمانه باقی خواهد ماند و در اختیار هیچ مقام و دستگاهی قرار نمی گیرد.

پارسا در ادامه سخنانش در افتتاحیه سرشماری نفوس و مسکن استان تهران افزود: اطلاعات دریافت شده از مردم در مرکز آمار حتی با دستور مقام قضایی در اختیار مقام قضایی قرار نمی گیرد و این اختیار قانونی مرکز آمار ایران است.

وی گفت: ما از اعتماد مردم به مرکز آمار و حضور بی نظیر آنها در سرشماری اینترنتی تشکر می کنیم.

وی با اشاره به اینکه به هنگام آغاز طرح هدف مندی یارانه ها مرکز آمار بعنوان پیمانکار در نظر گرفته شد گفت: این کار درست نبود.

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به هماهنگی خوب میان دستگاههای اجرایی در سرشماری امسال گفت: در سرشماری سال 90 با وجود کار زیاد کارشناسان و دستگاههای اجرایی بدلیل هماهنگی پایین آنچه که می خواستیم بدست نیامد.

پارسا گفت: سرشماری بعد سیاسی ندارد و به هیچ باند و گروه و جناحی وابسته نیست و همه ارکان نظام روی آن اجماع دارند.

مشارکت گسترده مردم در 4 روز اخیر مرهون صدا و سیماست

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به مشارکت گسترده مردم در چند روز اخیر در سامانه سرشماری اینترنتی گفت: این حضور بخصوص در 4 روز اخیر را نتیجه فرهنگ سازی صدا و سیما می دانیم.

وی در ادامه سخنانش در افتتاحیه سرشماری نفوس و مسکن استان تهران گفت: در روزهای اول تعداد ثبت نام شونده ها حداکثر به 700 هزار نفر می رسید که با تبلیغات بسیار خوب صدا و سیما این رقم دیروز به 4 میلیون نفر و روز پیش از آن به 3.5 میلیون نفر رسید.

پارسا با اشاره به اینکه تا صبح امروز بیش از 41 درصد جمعیت کشور در این طرح ملی مشارکت کرده اند، افزود: ما مشارکت مردم تا ده درصد را نتیجه اقدامات خود می دانستیم و بیش از آن را نتیجه کمک صدا و سیما به این طرح ملی می دانیم و به حساب صدا و سیما می گذاریم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
ایرانی
-
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۸
۰
۰
خیلی جالب و خنده داره ! وقتی مردم از ثبت اینترنتی استقبال می كنند شما چرا اجازه نمی دهید وبه در خانه ها لشكركشی كردید .؟!
ساده لوح
-
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۹
۰
۰
بمیرم الهی این همه هزینه میكنند پول تبلیغات، جایزه ،صدا و سیما ،كاغذ، نیرو و... كه در اختیار هیچ ارگانی قرار ندهند چقدر خوبین آخه شما مسئولین این همه به فكر مردم هستید و فقط واسه یادگاری و ثبت ركورد دنیا دارید این همه سختی میكشید واقعا خسته نباشید
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها