jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۴۲۴۴۰ ۱۶ شهريور ۱۳۹۵  |  ۲۰:۳۱

مشاور رئیس جمهور روسیه در امور نظامی صرف نظر ایران از شکایت خود پیرامون پرونده سامانه دفاع موشکی اس ۳۰۰ را اعلام کرد اما برخی روندهای قانونی را برای مختومه شدن نهایی این پرونده لازم دانست.

باقی ماندن برخی مراحل در مختومه شدن پرونده شکایت اس۳۰۰ توسط ایران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، کرملین صرف نظر ایران از پیگیری روند شکایت خود پیرامون پرونده سامانه دفاع موشکی اس- ۳۰۰ را اعلام کرد.

دستیار رئیس جمهور روسیه در این باره اعلام کرد: ایران از شکایت خود پیرامون پرونده سامانه دفاع موشکی اس- ۳۰۰ صرف نظر کرده است.

ولادیمیر کوژین که معاون و مشاور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در امور نظامی و همکاری های فنی نیز به شمار می آید در ادامه اظهارات امروز خود به خبرنگاران گفت: ایران گام های لازم برای پَس گرفتن شکایت خود را در موضوع سامانه دفاع هوایی اس- ۳۰۰ از روسیه برداشته و لذا پرونده مذکور مختومه اعلام می گردد.

وی در ادامه برخی روندهای قانونی را برای مختومه شدن نهایی این پرونده لازم دانست و آن ها را رو به اتمام اعلام نمود.

لازم به ذکراست، قرارداد تحویل سامانه پیشرفته دفاع موشکی اس-۳۰۰ به ایران در سال ۲۰۰۷ منعقد شد. بر اساس این قرارداد، مسکو متعهد شده بود که ۵ سامانه دفاع موشکی میان برد اس – ۳۰۰ به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار به ایران بفروشد. اما برنامه تحویل این موشک ها در سال ۲۰۱۰ و به بهانه اعمال تحریم های سازمان ملل متحد لغو شد.

در واکنش به این اقدام، ایران با درخواست غرامت ۴ میلیارد دلاری از روسیه، به دیوان بین‌المللی داوری در ژنو شکایت کرد تا این که روز دوشنبه ۱۳ آوریل سال ۲۰۱۵ «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، با امضاء حکمی ممنوعیت تحویل سامانه‌های موشکی زمین به هوای اس-۳۰۰ به ایران را لغو کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر