jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۴۲۲۴۲   ۱۶ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۴:۰۹

تبهکاران مناطق غرب تهران بازداشت شدند

پایان زورگیری با پراید سفید +عکس

تبهکاری که از مردم به ویژه دانشجویان در خودروی پراید زورگیری می‌کردند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

پایان زورگیری با پراید سفید +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 24 اردبیهشت ماه جوانی دانشجو با مراجعه به کلانتری 134 شهرک قدس به مأمورین اعلام کرد که توسط دو سرنشین یک دستگاه خودرو سواری پراید سفید رنگ مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته است.

پرونده در اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت بعنف و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته با حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: ساعت 22:00 مورخه 24 اردیبهشت 1395، در میدان صنعت و به قصد رفتن به سعادت آباد سوار یک دستگاه خودرو پراید سفید با دو سرنشین جوان شدم که در میانه راه، سرنشین پراید به سمت عقب برگشت و با تهدید چاقو اقدام به گرفتن وجه نقد، یک رشته دستبند نقره، یک کتانی مارک و گوشی تلفن همراهم جمعا به ارزش 5 میلیون تومان کرد؛ نهایتا آنها مرا در حاشیه اتوبان و در مکانی خلوت از ماشین پیاده و خودشان از محل متواری شدند.

اقدامات پلیسی و دستگیری دو سارق زورگیر

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که یکی از خریداران عمده گوشی های تلفن همراه مسروقه بنام «ابراهیم.م» (40 ساله) که بارها به خاطر خرید اموال مسروقه دستگیر و روانه زندان شده، مجددا فعالیت های مجرمانه اش در خصوص خرید اموال مسروقه از سارقین بعنف را از سر گرفته بود لذا ضمن هماهنگی با مقام قضایی، مخفیگاه وی در منطقه اسلامشهر شناسایی و کارآگاهان اداره پنجم با مراجعه به این محل و در بازرسی از آن ، موفق به کشف دهها گوشی تلفن همراه مسروقه شدند.

با انتقال گوشی های تلفن همراه مسروقه به اداره پنجم و در ادامه آن شناسایی مالباختگان، شاکی پرونده سرقت بعنف توسط سرنشینان خودرو پراید نیز بعنوان مالک یکی از گوشی های مسروقه مورد شناسایی قرار گرفت.

«ابراهیم.م» که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت، صراحتا به خرید گوشی های تلفن همراه مسروقه از سارقین بویژه سارقان بعنف (زورگیری و موبایل قاپی) اعتراف که در زمان معرفی سارقین توسط وی، تصویر دو تن از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت و مواد مخدر بنام های مجید (40 ساله) و محمد (30 ساله) توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند .

نهایتا با شناسایی مجید و محمد، مخفیگاه آنها در اسلامشهر و خزانه شناسایی و هر دو نفر در دستگیر و پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی، توسط مالباخته مورد شناسایی قرار گرفتند.

سرقت بعنف یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ

با آغاز تحقیقات از دو متهم دستگیر شده، آنها ضمن اعتراف صریح به زورگیری از مالباخته عنوان داشتند که سرقت های خودشان را با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ مسروقه و همچنین یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی متعلق به مجید انجام داده اند؛ با شناسایی محل نگهداری خودرو پراید مسروقه در منطقه خزانه، این خودرو نیز کشف و در بررسی سابقه ی سرقت آن مشخص شد که خودرو پراید سفیدرنگ مسروقه در اوایل سال جاری و به شیوه زورگیری، در منطقه شهرری توسط متهمین سرقت شده است.

اعتراف به دهها فقره زورگیری

در ادامه تحقیقات، مجید و محمد به دهها فقره زورگیری از مسافر اعتراف و در معرفی مناطق سرقت های خود عنوان داشتند که عمده سرقت های خودشان را در مناطق غرب و جنوب غرب تهران بویژه در ونک، جنت آباد، آریاشهر، ستاری، ستارخان، اشرفی اصفهانی، پونک، چهاردیواری، میدان صنعت، سعادت آباد انجام داده و پس از سرقت مالباختگان را در اتوبان های سطح شهر بویژه در کردستان، جلال احمد، همت، حکیم، امام علی و همت رها کرده و متواری می شدند.

«مجید» و «محمد» که به مصرف موادمخدر صنعتی از نوع شیشه اعتیاد دارند، در خصوص زمان سرقت های خود نیز عنوان داشتند که عمده سرقت های خودشان را پس از مصرف شیشه و با تاریک شدن هوا انجام داده اند.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری و سرقت از مسافرین در مناطق غرب و جنوب غرب تهران و با بررسی پرونده های مشابه، تاکنون تعدادی از مالباختگان شناسایی و پس از مراجعه به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ موفق به شناسایی هر دو متهم شدند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط سرنشینان خودروهای پراید سفید رنگ و نوک مدادی مورد تهدید و سرقت قرار گرفتند، دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر