گزارش جام‌جم به بهانه هفته حمایت از بیماران کلیوی

بیماران کلیوی؛ پنجه در پنجه محدودیت‌ها

مدیر کل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت که در راس تیمی از وزارت بهداشت به منظور بررسی فوت چهار بیمار در بیمارستان سینای اهواز به این شهر اعزام شده است، علت فوت این بیماران را عفونت گوارشی و بیماری زمینه‌ای پیشرفته اعلام کرد.
کد خبر: ۹۲۷۴۵۲
توضیح وزارت بهداشت درباره علت فوت ۴ بیمار دیالیزی در بیمارستان سینای اهواز

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایسنا، دکتر محمد حسین میردهقان گفت: پرونده های بیماران فوتی و بستری توسط تیم همراه مورد بررسی قرار گرفت و طی بررسی پرونده ها و جلسات کارشناسی ویژه با نمایندگان مجلس، پزشکان و کادر درمان که تا ساعت ۴ بامداد روز گذشته به طول انجامید، بررسی های اولیه نشان داد انتقال عفونت مربوط به دستگاه ها و روند دیالیز نبود و مربوط به عفونت گوارشی و بیماری‌های زمینه‌ای قبلی است.

وی با بیان این که دو آزمایشگاه در اهواز و تهران، علت عفونت منجر به فوت ۴ تن از هموطنان‌مان در بیمارستان سینا را بررسی کرده اند، افزود: عفونت گوارشی در افراد با وضعیت ایمنی مناسب و سلامت عمومی مساعد منجر به مرگ نخواهد شد، اما با توجه به این که متاسفانه این ۴ تن از بیماری زمینه ای پیشرفته و نقص ایمنی جدی و بسیار شدید رنج می بردند، این عوامل زمینه‌ای منجر به فوت ناشی از ابتلا به عفونت گوارشی و اسهال عفونی شده است.

میرهقان گفت: یکی از این بیماران فوت شده مبتلا به سرطان پیشرفته کلیه، یکی دیگر مبتلا به نارسایی پیشرفته کبدی (سیروز کبدی) و دو تن دیگر از فوت شدگان به نارسایی پیشرفته قلبی مبتلا بوده‌اند. این در حالیست که چهار تن دیگر از مبتلایان به این عفونت گوارشی در بیمارستان بستری بوده و حال عمومی مناسبی دارند.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه بیماران زیادی قبل و بعد از بیماران فوت شده در این بخش بستری بودند و مشکلی ندارند، منشا عفونت گوارشی که احتمال می رود مربوط به خارج از بیمارستان باشد، در دست بررسی است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
بی طرف
-
۱۰:۱۷ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
یعنی به این سرعت ماست مالیش كردن؟ كدوم عقلی میتونه باور كنه 4 نفر همزمان از یك دستگاه استفاده كنندو و هر 4 نفر بمیرن و فوتشون بعلت عفونت خودشون بوده؟ یك نفرو میتونیم باور كنیم؛ دو نفرو میتونیم باور كنیم ولی 3 و چهار نفر امكانش محاله. كمیته 3 نفره كه باز خودشونن!

نیازمندی ها