فروشنده افغان مواد مخدر که به خاطر صدای بلند تلویزیون زن ایرانی را به قتل رسانده بود،۹ ماه پس از فرار به ترکیه شناسایی ودستگیر شد.
کد خبر: ۹۱۸۱۳۷
قتل زن ایرانی توسط جوان افغان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران، بیستم شهریور سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره جنایت در منطقه علی آباد - خیابان شهید همدانی، به کلانتری ۱۶۰ خزانه اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل جنایت و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که خانمی ۴۱ ساله به نام شهلا بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده و پسر ۹ ساله اش پس از بیدار شدن از خواب، با جسد مادرش روبرو شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. با آغاز تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت و بررسی صحنه جنایت اطمینان پیدا کردند که قاتل یا قاتلان بدون هرگونه تخریب وارد خانه مقتول شدند که در تحقیق از همسایگان مشخص شد جوانی افاغنه به محل سکونت مقتوله تردد داشته و همین موضوع باعث اعتراض همسایگان شده اما شهلا به اعتراض همسایگان توجهی نداشته است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات و با مراجعه به اطلاعات مجرمان سابقه دار، به بررسی سوابق احتمالی مقتول پرداخته و اطلاع پیدا کردند که وی پیش از این دو بار به اتهام نگهداری موادمخدر دستگیر و روانه زندان شده است.

با توجه به اطلاعات به دست آمده، شناسایی جوان ناشناس افغان در دستور کار اداره دهم قرار گرفت و کارآگاهان این اداره با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی جوانی افغان به نام غلام ۲۳ ساله با هویت مستعار روح الله شدند که در زمینه خرید و فروش موادمخدر در منطقه خانی آباد فعالیت داشت.

با شناسایی مخفیگاه غلام در منطقه خانی آباد، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات اطلاع پیدا کردند که او، همزمان با وقوع جنایت از تهران متواری ، به صورت غیرقانونی از کشور خارج و به ترکیه متواری شده است.

سرانجام چند روز قبل و پس از گذشت بیش از ۹ ماه از تاریخ جنایت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که غلام به تهران بازگشته و مجددا فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش موادمخدر از سر گرفته است. با اطلاعات بدست آمده در خصوص حضور قاتل در منطقه خانی آباد، بلافاصله مخفیگاه وی شناسایی و او روز چهارم تیر دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

غلام در اظهارات اولیه منکر هرگونه ارتباط، آشنایی یا تردد به محل سکونت مقتول شده اما سرانجام لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف می کند.

متهم در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت: از طریق یکی از دوستانم با شهلا آشنا شده بودم. از آنجا که مکان مطمئنی برای نگهداری موادمخدر نداشتم ، مواد را در منزل او نگهداری می کردم و در ازای آن هزینه ای را بابت نگهداری مواد به وی پرداخت می کردم. شب جنایت با همسرم درگیر شده بودم و همسرم مرا از خانه بیرون کرده بود. جای مشخصی نداشتم ؛ تنها جایی که به نظرم رسید تا شب را در آنجا بمانم، خانه زن میانسال بود.

می دانستم که شهلا با پسر کوچکش تنها زندگی می کند. حدود ساعت ۲۳:۳۰ به خانه مقتول رسیدم؛ پسر مقتوله در یکی از اتاق ها خواب بود. مدتی از حضورم در خانه شهلا گذشته بود که از وی خواستم تا صدای تلویزیون را کم کند تا بتوانم استراحت کنم که همین موضوع باعث ناراحتی او شد.

قاتل افغان اضافه کرد: مقتول ضربه ای را به صورتم زد که من نیز ضربه ای به صورتش زدم. شهلا به داخل آشپزخانه رفت چاقویی برداشت و به سمت من حمله ور شد. چاقو را از دستش گرفتم و چندین ضربه به شکم او زدم بعد هم از خانه خارج شده و به سرعت از محل متواری شدم.

پس از گذشت چند روز به صورت غیرقانونی به ترکیه رفتم تا نهایتا پس از گذشت چند ماه تصمیم گرفتم تا به تهران بازگردم اما چند روز بعد از آمدن به ایران، دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات پلیسی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱۱ انتشار یافته: ۳۰
افخممی
-
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۱۹
۳
افغانیها اینهمه جنایت در كشور انجام میدهند تمام مشاغل را گرفته اند آنوقت قاچاق مواد مخدر هم میكنند عده ای ساده لوح از آنان حمایت میكنند
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۲۵
۳
سلام ،خواسته هر ایرانی زن مرد پیر جوان اخراج افاغنه از خاك ایران است ...
غریبه
-
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
دروغ میگی بااون كسی كه این كامنت روگذاشته
سید
-
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۱۹
۳
خیلی از افغانیها كشور ایران را بعنوان خانه خاله خود حساب میكنند هروز خواستند می آیند و هر موقع خواستند میروند . املاك و خودرو و... دارند و خیلی راحت در ایران ازدواج میكنند و مواد مخدر میفروشند . سرقت میكنند و قتل عمد انجام میدهند و .... . آیا مهمان نوازی ایران بعد از حدود 40 سال از آنها دیگر بس نیست . چرا آنها برای بازسازی و آبادانی كشورشان به افغانستان نمیروند . تازه اگر بتوانند تقاضای بیمه و یارانه نقدی ماهیانه هم میكنند . اگر ایرانیها بیش از 30 سال دركشور افغانستان می ماندند آنها چه رفتاری با ایرانیها داشتند . خدا میداند و بس
ناشناس
-
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
همونطوركه خودتون لوس انجلس واروپا6میلیون خاله دارین آدمای حسود وبی خاصیت
نرم افزار موبایل
-
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۷
۱۷
یك.نفر.مرتكب.گناه شده همه ی افغانی ها كه نباید به پای گناه او بسوزن زود قضاوت نكنید
شیوای بلخی
-
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۴
۱۴
به ما افغانها چه ربطی دارد...
داریوش
-
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۱۶
۴
دیگر وقت آن رسیده كه مجلس , دولت , قوه قضاییه , نیروهای امنیتی و انتظامی یك برنامه اساسی برای خروج اتباع افغانی و بازگرداندن افاغنه به كشورشان افغانستان پیاده كنند و اگر هم قرار است كمكی به افاغنه شود این كمك در داخل خود افغانستان انجام شود به افغانها به هر جهت خواست اساسی و اصلی هر ایرانی از مرد , زن , پسر , دختر , جوان , پیر همه و همه ایرانیان این است كه افاغنه از ایران بیرون شوند و به كشورشان برگردانده شوند , پاكستان این برنامه را آغاز كرده است اما ایران هنوز نه - كشورهای اروپایی قوانین بسیار سنگینی برای اتباع افغان وضع كرده اند بویژه بعد از تجاوزات هامبورگ كه توسط اتباع افغانی صورت گرفت .
همی
-
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
ببخشید كی با شما بود ما با مردم جیبوتی كه تو ایرانند بودیم.
جعفری
-
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۱
۱۰
۰
وقتی مرز بی درو پیكره هر كی هر وقت میتونه بره و بیاد نتیجه اش همینه
رضا
-
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۱۱
۲
دولت باید هرچه سریعتر تمام افاغنه را از ایران اخراج كند ؛ افغانیها انواع و اقسام جرم و جنایت و خلاف را در ایران مرتكب میشونددو بعد با خیال راحت به افغانستان میگریزند ؛ افغانیها به تهدیدی جدی برای امنیت جامعه ایران كه امنترین كشور خاورمیانه است تبدیل شده اند
علیرضا
-
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۱۲
۳
شیوای بلخی به شما ربط داره یا نداره برگرد كشور خودت.
ترنم
-
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
تصمیم گیری به بازگشت به كشور حق خود شخص است نه شما و در وهله دوم دولت ایران
یه ایرانی
-
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۴
۵
ان شا ا...... خون این همه بیگناه كه توسط افاغنه ریخته میشه ... گرچه جام جم این حرف منو نشون نمیده ولی واقعیته
ایرانی
-
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۱۱
۲
شیوای بلخی كاش آداب زندگی اجتماعی می دانستید كه تحت هر شرایطی از هموطن افغان خود دفاع نمی كردید. هموطن شما مرتكب قتل یك انسان شده و این در هیچ فرهنگی قابل دفاع نیست.
یه ایرانی
-
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۳
۱
چرا جام جم از انعكاس نظرات خودداری میكنه شایدم یه جورایی داره نان ....نرخ .....روز ........
موسی محسنی
-
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۵
۱۳
خیلی متعصبانه و غیر انسانی تیتر زدی. این قتل هیچ ربطی به افغان بودن قاتل و ایرانی بودن مقتول ندارد. با این تیتر تنها نفرت بین افغانها و ایرانی های را بیشتر می كنی.
می توانستی تیتر بزنی: "یك فروشنده مواد مخدر، مشتری خود را كشت"، تا پیام اصلی و سازنده به مخاطبین انتقال یابد و در جامعه ایجاد تنفر قومی، ملی، مذهبی و نژادی نكند.
امیرحسین
-
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
آقای موسی محسنی خیلی ربط دارد زیرا اتباع افغان سالهاست كه حجم زیادی از پرونده های قضائی را بوجود آوردند , تیتر هم اتفاقا خیلی درست است و باید بیشتر تیتر زد تا آمار جنایات افغانها در ایران بیشتر روشن شود رییس قوه قضاییه افغانستان چند وقت پیش در ایران با توجه به آمار جرم اتباع افغان در ایران گفت , افغانستان اگر ۱۰۰ بار ویران شود میشود آنرا دوباره از نوع ساخت اما متاسفانه اجتماع و فرهنگ مردم افغانستان را نمی شود تغییر داد در ضمن یك نگاه به آمار تیتر های و رسانه های آلمانی بابت تجاوز افغان ها در آلمان به زنان و دختران در هامبورگ مینداختی بعد اظهار نظر میكردی یا به آمار جنایات افغانها در سوئد مینداختی بعد اظهار نظر میكردی در ضمن كسی هم شما را دعوت نكرده بیاید اینجا و اعتراض كنید میتوانید به همان رسانه های افغانستان مراجعه كنید . خوش آمدید
خسرو
-
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
تیترش خوب نیست ! خوشت نمیاد؟ چون جنایات هموطنانت بر ملا میشود ! از چی خوشت میاد ؟ بستنی , هویج , آب هویج , موز , شیر موز خوشت میاد - یك نگاهی به روزنانه ها و رسانه های آمریكایی میانداختی یا كشورهای اروپایی مثل فرانسه , آلمان آن وقت دگر اینجا نمیگفتی تیتر خوب نیست
موسی محسنی
-
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
امیر حسین جان و خسرو جان، اگر برادر خطاب تان كنم، مطمئنم كه ناراحت می شوید، اگر هم زبان و هم مذهب خطاب كنم، باز هم ناراحت می شوید، به دنبال اشتراكی می گردم كه ناراحت تان نكند، در یك كهكشان زندگی می كنیم، كهكشان راه شیری، هم كهكشانی های گرامی، خوش باشید، من 18 سال در ایران زندگی كرده ام و فعلاً در افغانستان هستم. هم كهكشانی، چند خبر بالاتر، تیتر قتل ستایش را بخوانید. آیا شما از تیتر به افغانی بودن ستایش و ایرانی بودن قاتل پی می برید؟ هم كهكشانی، تنها رابطه قاتل و مقتول در این خبر، مواد مخدر است، نه چیز دیگر. ایجاد كینه و نفرت بین هر كسی كه باشد، بد است، چه نفرت پراكنی ملیتی، چه نفرت پراكنی مذهبی، جه نژادی، چه زبانی و چه جنسی. من خبر را كامل خواندم، آنچه از این خبر، یك خواننده منصف و بی طرف برداشت می كند، اضرار مواد مخدر است، نه مساله افغانی و یا ایرانی بودن.
سعید
-
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
موسی محسنی اول یك نگاهی به تیتر و انتقاد رسانه های آمریكایی بابت جنایت افغانها و همچنین یك نگاهی به رسانه های آلمان و سوئد بنداز و بعد اظهار نظر كن , در ضمن كسی دعوت نكرده شما بیاید سایت های ایرانی و به بقیه هموطنانت بگو برگرداند كشور خودشان افغانستان تا دیگران هم از شما شاكی نشوند
ناصر
-
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
خیلی فرق است بین ایرانی و افغانی - ایرانی , ایرانی است و افغانی , افغانی است و بر طبق همین روال نخود نخود هر كه رود خانه خود و هر كه رود به سایت كشور خود و هر كه رود به كشور خود - رسانه های آلمان , سوئد , فرانسه , انگلیس , امریكا را هم كه جنایات افغانها را در كشورهایشان پوشش میدهند ببین بعد بیا اینجا نظر بده .
سارا
-
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
شما نمی خواهد خبر را بخوانی شما به همان سایت های افغانستان خودتان مراجعه كنید , شما بیش از ۳۰ سال انواع و اقسام جرم را مرتكب شدید - تجاوز ۴ افغان به دختر توریست فرانسوی در ایران موجب آبروریزی برای ایران شد , تجاوزات در اصفهان , شیراز , یزد , تهران و هر بار یكجا , قاچاق مواد مخدر , قتل و جنایات , سرقت و كلاهبرداری , دائما در حال تكرار جرم هستید - حالا یك پسر شیطان پرست ایرانی هم یك جنایت انجام داد علیه یك افغان كه سرانجام او اعدام خواهد بود - در ضمن تجاوزات هامبورگ آلمان , استكهلم سوئد , جنایات در آریزونای امریكا هم كه پوشش زیادی در اروپا و امریكا داده شد و هنوز هم در مورد آن صحبت است یك نگاهی كن
موسی محسنی
-
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
سعید، ناصر و سارا، پستهای خودتان و دیگر ایرانی هایی را كه بر ضد افغانها نوشته اند، یك بار دیگر مرور كنید، هیچ كسی از بعد انسانی و جرمی به این قضیه نگاه نكرده است، متاسفانه اكثراٌ، از بعد نژادی و تنفر به مساله نگاه كرده اند. به جمله سارا دفت كنید «تو نمی خواهد خبر بخوانی»، حتی در مورد خبر خواندن برای دیگران تصمیم می گیرد. در ضمن اگر دسترسی من به خبر گزاری های خارجی بیشتر از شما نباشد، كمتر نیست. من تقریباً هر زور سی ان ان و بی بی سی را مرور می كنم، به نیویورك تایمز، گاردین و ... دسترسی بدون فیلتر دارم.
به نظر من در این قتل به جای غلام و شهلا می توانست هر كسی دیگری كه در خرید و فروش مواد مخدر دست دارد باشد. می توانست سعید و سارا باشد، خرید و فروش مواد غیر قانونی بین خود عوامل آن اغلب منجر به رفتارهای غیر قانونی دیگر می شود.
یك قتل یا هر جنایت دیگری را وفتی می توان نژادی دانست، كه علت آن برتری خواهی نژادی باشد. لطف نموده تنها یك مورد نام ببرید كه یك افغانی، كسی را فقط به خاطر ایرانی بودن به قتل رسانده باشد.
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
۱۲
۱
قبلا افغانی مگه جرات داشت بیاد الان نونموو میخورن نمكمونو میخورن .... ول كن دیگه شده بی دروپیكر
نرم افزار موبایل
-
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
۷
۱
به اشد مجازات محكوم شود
نرم افزار موبایل
-
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
۸
۲
جوانهای خودمان بیكارند اگر یه افغانی بیكارتو كشورمون پیدا كردی مسئولان باید یه فكری بكنند
سعید سعیدی
-
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۳
۴
۴
به نظر من درسته قاتل افغانی مقتول ایرانی اما هر دو مجرم بودن یكی مواد فروش یكی مواد بخر تو همه جای دنیا جنایت كار جنایت كاره ربطی به نژادش نداره اینها هر دوش جنایت كار بودن تازه حرف نژاد پرستانه نزنید كه قاتل ستایش صورت همه ایرانی ها رو سیاه كرد وقتی یكی نفر بو گندش میزنه بالا اینو نباید پای همه گذاشت
زینب
-
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
۵
۱
كسی كه دوباربه جرم خریدوفروش مواد مخدردستگیرشده و به زندان افتاده چرابهش اجازه دادن ایران بمونه چرابه كشورخودش برش نگردوندن الانم خوب باید قصاص بشه .خواهربرادرای گل ایرانی ماكه مسلمونیم ماكه دربرابرخداهمه یكسان هستیم چراتوهین كنیم به افغانها فداتون بشم اوناكه همشون قاتل وآدمكش وخلافكارنیستن. چون هم وطن مانیستن به ماخیلی برمیخوره كه دركشورما خلافی بكنند وجرمی مرتكب بشن كه حق هم داریم دولت بایدفكری كنه كسی كه دوبارخلاف كرده وزندانی شده چرابایدتواین كشوربمونه چرااخراجش نكردن ماخودمون كم خلافكاروقاتل نداریم دیگه قاتل وخلافكار وارداتی نیازنداریم الانم قصاصش كنید
Pp
-
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
۱
۷
ایا ااین سایت خبری فقط جرم افغانهارا خبر میدهد؟؟
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها