jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۲۶۷ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یکصدمین سالگرد تاسیس دبیرستان فردوسی تبریز به عنوان نخستین دبیرستان ایرانی، با حضور تعدادی از دانش‌آموزان دهه‌های گذشته این مدرسه برگزار شد.

جعفر پاشایی، مدیرکل آموزش‌ و پرورش آذربایجان‌شرقی در این مراسم گفت: بسیاری از انسان‌های بزرگی که در اعتلای نام ایران و خطه آذربایجان نقش‌آفرین بوده‌اند، در مدرسه فردوسی تحصیل کرده‌اند. وی با تاکید بر این که باید آثار تلاش‌های علم و آموزش در این خطه همچون مرحوم باغچه‌بان و رشدیه را در پیدایش و تعالی تعلیم و تربیت پاس بداریم، عنوان کرد: نمادهای تاریخی و زیرساخت‌هایی که هویت تربیتی آن روزگاران را به نسل‌های جدید امتداد می‌دهند، همانا یادگاران گرانبها در خزانه تعلیم این خطه هستند که باید بخوبی پاس داشته شوند./ ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر