jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۶۰۴۴   ۰۵ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۲

قائم مقام معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی از کشت فراسرزمینی انواع سبزی و صیفی گلخانه‌ای روس‌ها در ایران خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای صادرات انواع محصولات باغی از جمله انواع خشکبار به روسیه نیز صورت گرفته است.

روس ها در ایران سبزی  می کارند

به گزارش جام جم آنلاین ،جهانگیر عرب اظهار کرد: طی شش ماه گذشته که روس‌ها تقاضای واردات سبزی و صیفی از ایران داشتند و ما نتوانستیم به دلیل برخی مشکلات موجود از جمله گردش مالی و غیره این محصولات را برای آنها صادر کنیم، سرمایه‌گذاران روسی خود اقدام به سرمایه‌گذاری برای کشت فراسرزمینی انواع سبزی و صیفی گلخانه‌ای در ایران کردند.

وی افزود: در حال حاضر روس‌ها با سرمایه‌گذاری خود گلخانه‌هایی را در کشور اجاره کرده و ضمن تامین و مایحتاج خود در زمینه‌ انواع نهاده‌ها از جمله بذر، کود و غیره از شرکت‌های معتبر اروپایی، به تولید انواع سبزی و صیفی می‌پردازند.

قائم مقام معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: سبزی و صیفی تولید شده روس‌ها در ایران از طریق کشت فراسرزمینی به روسیه می‌رود و در این زمینه نیز دیگر هزینه‌های اضافی برای ایران در صادرات به روسیه هم ندارد.

عرب اعلام کرد: برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه‌ی صادرات انواع محصولات باغی از جمله انواع خشکبار مانند پسته، بادام و غیره به روسیه در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

منبع:ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر