jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۶۹۹۳۲   ۱۵ دی ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۸

منابع انگلیسی روز سه شنبه تاکید کردند که جلاد جدید داعش در فیلم ویدئویی اخیر این گروه تروریستی به احتمال قوی یک شهروند انگلیس به نام «سیذارتا دهار» است.

جلاد جدید داعش کیست؟ + عکس

به گزارش جام جم آنلاین، این منابع گفتند دستگاه های امنیتی با بررسی این فیلم ویدئویی متوجه «دهار» شده اند که پیش از این نیز در انگلیس تحت نظر قرار داشته است.

گروه داعش روز یکشنبه گذشته در یک فیلم ویدئویی ده دقیقه ای مدعی شد که پنج جاسوس انگلیس توسط مردان نقاب دار این گروه تروریستی اعدام شده اند.

منابع انگلیسی روز دوشنبه گفتند که مقامات امنیتی و اطلاعاتی انگلیس در حال بررسی این نوار ویدئویی که در آن یک داعشی نقاب دار با لهجه ای انگلیسی، انگلیس را تهدید به حمله تروریستی کرده و دیوید کامرون را نیز «ابله» نامید، هستند.

به گزارش این منابع، بسیاری از افراد بر این باور هستند که این داعشی نقاب دار که جای محمد اموازی جلاد پیشین داعش گرفته ، سیذارتا دهار 32 ساله است.

روزنامه دیلی تلگراف در این خصوص نوشت: سیذارتا دهار تا قبل از رفتن به سوریه به همراه همسر و چهار فرزندش، در شرق لندن به کار فروشندگی مشغول بوده است.

این روزنامه افزود: سیذارتا دهار در حالی زیر دماغ دستگاه های امنیتی برای پیوستن به داعش به سوریه رفت که پیش از آن در سال 2014 میلادی به اتهام تشویق به اعمال تروریستی، بازداشت و پس از آن با قید وثیقه آزاد شده بود.به گزارش دیلی تلگراف، سیذارتا دهار هندو مذهب بوده و سپس به دین اسلام مشرف و پس از آن به گروه رادیکال المهاجرون که هم اینک از گروه های ممنوع شده شمرده می شود، پیوست.

به نوشته این روزنامه ، خواهر دهار گفته است که از شنیدن صدای برادرش در فیلم ویدئویی داعش دچار شوک شده است هرچند حالا خیلی نمی تواند مطمئن باشد که او برادرش است.

دیلی تلگراف افزود: کودک شش ساله ای که در این فیلم ویدئویی دیده می شود، نیز پسر خدیجه داره یک زن افراط گرا است که در سال 2012میلادی به سوریه فرار کرد.

این روزنامه نوشت: هنری داره پدربزرگ این کودک توانسته است نوه اش را شناسایی کند.

هر چند پلیس اسکاتلندیارد تاکنون گزارش های منتشرشده در مورد شناسایی هویت جلاد جدید داعش و نیز کودک یاد شده گزارشی منتشر نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر