jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۶۶۰۷۱   ۳۰ آذر ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۱

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز تهران و البرز به طور موقت شاهد کاهش آلاینده‌ها بوده و در مناطق شرق و شمال کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.

افزایش آلودگی هوا در روزهای آینده

به گزارش جام جم آنلاین ، احد وظیفه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت آب و هوای امروز کشور اظهار داشت: بارش پراکنده دیشب و وزش باد بامدادی منجر به کاهش موقتی غلظت آلاینده‌های جوی در استان‌های تهران و البرز شد.

وی افزود: شرایط کاهش آلاینده‌ها در البرز، کرج و تهران مختص امروز بوده و به دلیل پایداری‌ هوا تا پایان هفته روند افزایش و انباشت آلاینده‌های جوی را طی دو روز آینده (سه شنبه و چهارشنبه) خواهیم داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی‌های امروز کشور گفت: با گذر موج تراز میانی از شرق کشور بارش در برخی مناطق شرقی رخ خواهد داد.

وظیفه ادامه داد: با نفوذ پر فشار موجی از جو به نوار شمالی کشور بارش باران در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی پیش بینی شده که در استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به شکل برف خواهد بود.

وی در خصوص هوای امروز پایتخت گفت: امروز آسمان تهران نیمه ابری و در شهرهای شرقی بارش پراکنده را داشته و در اوایل شب کاهش ابر و غبار محلی را پیشرو خواهد داشت.

مدارس از فردا تعطیل نیست

معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز در خصوص تعطیلی دیگر روزهای مدارس تا پایان هفته اظهار داشت: مدارس از فردا تا پایان هفته (سه شنبه و چهار شنبه) تعطیل نخواهد بود.

وی در خصوص دلیل تعطیلی مدارس طی امروز و دیروز و پا پر جا بودن آلودگی هوای تهران در طول این هفته تصریح کرد: در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که برای تصمیم گیری در کل این هفته تشکیل شده بود تعطیلی مدارس فقط برای روزهای یکشنبه و دوشنبه در نظر گرفته شده بود.

محمد رستگاری در ادامه تاکید کرد: به دلیل اینکه کودکان دانش آموز برای روزهای متوالی در معرض آلاینده‌ها قرار داشتند تصمیم بر آن شد که با تعطیلی دو روزه مدارس زمانی برای استراحت آنها در خصوص مضرات قرارگیری در برابر آلودگی هوا داشته باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها