jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۴۹۳۴۶   ۰۳ آبان ۱۳۹۴  |  ۰۹:۰۷

راز مرد جنایتکار که پس از قتل دوستش، جسد او را به آتش کشیده بود با کشف لکه‌های خون روی دیوار اتاق قاتل فاش شد.

راز جنایت آتشین در لکه‌های خون

به گزارش جام‌ جم آنلاین ، دوازدهم مهر امسال مرد 45 ساله‌ای به نام سعید که صاحب یک جایگاه سوخت در شهرستان ابهر بود، با خودروی سوناتای خود از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. با طولانی شدن غیبت سعید، جستجوی خانواده‌اش برای یافتن وی آغاز شد، اما بی‌نتیجه ماند تا این که آنها موضوع رابه اداره جنایی پلیس آگاهی شهرستان ابهر اطلاع دادند.

ماموران با مشخصاتی که از فرد گمشده و خودرویش به‌دست آوردند، جستجو برای یافتن وی را آغاز کردند تا این که روز بعد کارگران شهرداری در محل جمع‌آوری زباله‌ها در حومه شهر مشاهده کردند خودروی سوناتایی در آتش سوخته و جسد مردی روی صندلی افتاده است. کارگران وحشتزده در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 موضوع کشف جسد را گزارش دادند.

شناسایی هویت مقتول

همزمان با این گزارش، کارآگاهان جنایی و گروه بررسی صحنه جرم در محل مورد نظر حاضر شدند. بررسی‌ها نشان داد جنایت در محل دیگری رخ داده و عامل یا عاملان جنایت برای این که ردی از خود به جا نگذارند جسد را به این مکان منتقل کرده و آتش زده‌اند. هیچ مدرک شناسایی در محل کشف نشد و ماموران با بررسی پلاک خودرو، هویت مالک آن به نام سعید را شناسایی کردند.

با شناسایی هویت مقتول و مشخص شدن سرنوشت مرد ناپدید شده، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد. با توجه به معمای پیچیده پرونده، گروهی از کار آگاهان جنایی پلیس آگاهی استان زنجان به کارآگاهان جنایی شهرستان ابهر پیوستند. عملیات این دو گروه از کارآگاهان جنایی ادامه داشت تا این که در بررسی تماس‌های مقتول چند مظنون شناسایی و به اداره پلیس فراخوانده شده و در بازجویی‌ها گفتند با مقتول درباره مسائل کاری صحبت کرده و در قتل او نقشی نداشته‌اند. زمانی که پلیس متوجه شد این افراد در این جنایت نقشی نداشته‌اند، با هماهنگی قضایی آنها را آزاد کرد.

راز جنایت در آخرین ملاقات

سرانجام چند روز بعد ماموران با کشف سرنخ‌هایی متوجه شدند مقتول در آخرین روز زندگی‌اش فقط با مردی به نام مجید که صاحب یک گاراژ بوده ملاقات داشته است.

در ادامه این فرد به عنوان مظنون اصلی پرونده به اداره آگاهی احضار و با اظهارات ضد و نقیض مدعی شد با مقتول درباره مسائل کاری حرف زده و دیگر از او خبری نداشته است. این در حالی بود که ماموران اطلاع یافتند این فرد آخرین باردر خودروی مقتول مشاهده شده است.

به این ترتیب روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران به بازجویی دوباره از وی پرداختند، اما این بار مجید ماجرای جدیدی را برای پلیس تعریف و عنوان کرد: روز حادثه من سوار خودروی مقتول شدم که دو سرنشین یک خودروی پژو راه ما را سد کردند و پس از بستن دست و پای ما، مقتول را با خود بردند و مرا در محله دیگری با دست و پای بسته رها کردند. به سختی دست و پایم را باز کردم و به خانه بازگشتم و از سرنوشت سعید خبری نداشتم. ماموران با شنیدن این اظهارات به بررسی موضوع و بازبینی دوربین مداربسته محل گفته شده پرداختند و متوجه شدند تصویر خودروی آنها در روز حادثه ثبت نشده است. بنابراین گفته‌های این فرد با واقعیت مطابقت نداشت.

در شاخه دیگری از تحقیقات ماموران با هماهنگی قضایی به گاراژی که محل کار مجید ـ تنها مظنون پرونده ـ بود، رفته و متوجه لکه‌های خون شدند.

اعتراف به قتل

مجید در ادامه بازجویی‌های پلیسی دو روز پیش به قتل مدیر جایگاه سوخت اعتراف کرد و گفت: عصر روز حادثه مقتول را به محل کارم در گاراژ دعوت و با نوشیدنی مسموم او را بی‌هوش کرده و با قطعه سنگی چند ضربه به سرش زدم که جان باخت. لکه‌های خون را شستم و شب هنگام جسد را در صندلی عقب خودروی سوناتا گذاشتم و به محل دفن زباله‌ها در خارج از شهر بردم و 50 لیتر نفت روی جسد و خودرو پاشیدم و پس از آتش زدن، آن را به دره‌ای که زباله‌ها در آنجا سوزانده می‌شد، انداختم و متواری شدم. روز بعد باقیمانده لکه‌های خون را شستم و دیواری جدید در گاراژ بنا کردم تا محل جنایت را تغییر دهم که کسی متوجه نشود مرد میانسال در آنجا به قتل رسیده است.

سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره گفت: با انتقال متهم به قتل، وی صحنه جنایت را بازسازی و اختلاف مالی را انگیزه جنایت اعلام کرد. اما بررسی‌های پلیسی نشان می‌دهد آنها این اواخر با هم مشکل مالی نداشته‌اند و به نظر می‌رسد او انگیزه جنایت را مخفی می‌کند.

وی ادامه داد: تحقیقات پلیس جنایی برای مشخص شدن انگیزه واقعی متهم از ارتکاب این جنایت ادامه دارد.

روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها