jamejamonline
ورزشی بانوان کد خبر: ۸۲۳۵۰۸   ۱۴ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۶

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی:

با گدایی، فدراسیون ها را آباد نکنیم!

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس اداره تربیت بدنی باید برای حمایت از تیم ها به جای نشستن در اتاق کاری خود با مجموعه آن سازمان در جستجوی حمایتگرهای مالی یا همان اسپانسرها باشد نه اینکه تنها بنشیند و اسپانسر به سمت او بیاید.

با گدایی، فدراسیون ها را آباد نکنیم!

بررسی مشکلات ورزشی بانوان و عدم حمایت مسئولان، نبود اسپانسرهای ورزشی برای آنها دغدغه ای است که این روزها بسیاری از ورزشی ها و حتی بانوان سیاسی کشور را درگیر خود کرده است.

شهلا میرگلوبیات، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی هم از وضعیت ورزش بانوان و مشکلات آنها به خوبی آگاه است.

به گزارش سایت ورزش بانوان، وی در ابتدا در خصوص اهمیت سلامت بانوان در کشور گفت: با توجه به اینکه بیش تر جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند بنابراین سلامت آنها تاثیر مستقیمی بر سلامت کل جامعه خواهد داشت.

محدودیت مالی تنها بهانه دولت است

میرگلوبیات درباره مشکل کمبود بودجه ها در بخش ورزش بانوان اظهار داشت: در هر وزارتخانه ای بودجه کلی به ورزش اختصاص داده می شود. بودجه ای در حوزه مسائل و مشکلات مربوط به بانوان هم در قانون 230 برنامه پنجم در سال 85 – 86 مصوب شد که متاسفانه هنوز اجرایی نشده است و هر سال به بهانه اینکه محدودیت مالی وجود دارد در لایحه قرار نمی‌گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه به طور کلی در حوزه ورزش چه در بخش بانوان و چه آقایان محدودیت های منابع مالی زیادی وجود دارد، گفت: وزارتخانه باید این مسئله مهم (ورزش بانوان) را مورد توجه قرار دهد و برای آن هزینه کند. در حال حاضر بر اساس لایحه بودجه اندکی به حوزه زنان اختصاص دادند که قابل تامل است.

فدراسیون ها باید خودشان به فکر جذب اسپانسر باشند

عضو فراکسیون زنان مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا تبلیغات برای ورزش بانوان در تمامی حوزه ها صورت نمی گیرد تا موجب تشویق بیشتر بانوان به ورزش و همچنین جذب اسپانسرها و بخش های خصوصی به این حوزه شود، توضیح داد: وزارت ورزش و زیر مجموعه ها در شهر ها و استان ها باید تلاش بیشتری برای بهبود ورزش بانوان داشته باشند تا بتوانیم شاهد پشرفت چشمگیری در ورزش بانوان باشیم. در هر اداره ورزشی که مربوط به شهر های مشخص می شود باید خودشان به دنبال اسپانسر باشند. این موضوع مهمی است که باید ورزش بانوان نیز همچون سایر بخش ها زیر چتر حمایتی دولت و بخش خصوصی قرار گیرد.

وزارتخانه تبلیغ کند

وی خاطرنشان کرد: معاون وزیر ورزش در حوزه بانوان و مشاوران آن در این حوزه باید به حل مشکلات ورزش بانوان بپردازند. چراکه در هر شهر و شهرستان معاونی وجود دارد که به بخش بانوان رسیدگی می کند؛ اداره هر استان باید به دنبال جذب اسپانسر باشد.

بیکار ننشینید به فکر جذب اسپانسر باشید

میرگلوبیات افزود: علاوه بر آن رئیس اداره تربیت بدنی باید برای حمایت از تیم ها به جای نشستن در اتاق کاری خود با مجموعه آن سازمان در جستجوی حمایتگرهای مالی یا همان اسپانسرها باشد نه اینکه تنها بنشیند و اسپانسر به سمت او بیاید.

این نماینده مجلس گفت: نیاز است تا تبلیغات برای ورزش های همگانی نیز در سطح شهرها افزایش یابد. برای بهبود وضعیت ورزش بانوان لازم است وزارت خانه تبلیغاتی انجام دهد.

عضو فراکسیون زنان مجلس با گلایه از اینکه بارها مشکلات مربوط به بانوان در مجلس مطرح شده ولی توجهی به آن نشده است، تصریح کرد: بر خلاف تلاش ما برای حل مشکل بانوان متاسفانه هنوز قانونی اجرایی نشده و بودجه به این سمت کشیده نمی شود.

نقص مدیریتی در سطح کلان جامعه وجود دارد

وی افزود: متاسفانه حاضر نیستند برای قشری که تمام زحمت جامعه بر دوش اوست کاری انجام دهند. حل این مشکلات در ابتدا باید از مدیریت ها شروع شود و آنها را سامان داد البته نمی توان همه چیز را بر گردن وزارت ورزش انداخت زیرا نقص مدیریتی در سطح کلان جامعه نیز وجود دارد.

میرگلو بیات تاکید کرد: باید دید آیا مراکز ورزشی و سالن های مختص بانوان در سطح شهرها متناسب با جمعیت آن ها است؟ به طور مثال در شهر ساوه چند سالن ورزشی داریم؟ البته باید نیمه پر لیوان را نیز دید و تنها از شرایط شکوه نکرد.

یک مجمع خیرین تشکیل دهیم

عضو کمیسیون بهداشت مجلس در ادامه با ارائه پیشنهادی تاکید کرد: می توان به وزیر ورزش پیشنهاد داد که همچون سایر حوزه ها که دارای مجمع خیرین هستند یک مجمع خیرین هم برای ورزش را ایجاد کرده و از مردم و بخش خصوصی درخواست کمک کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: همانطور که آموزش و پرورش، بهداشت و سایر حوزه ها از بخش خصوصی نیازهای خود را برآورده می کنند، ورزش نیز می تواند این کار را انجام دهد زیرا در حال حاضر کشور در وضعیتی نیست که بتوان انتظار داشت همه چیز به یک چشم زدن حل شود. این وضعیت نیاز به یک همت جمعی اعم از رسانه ها، وزارت ورزش و زیر مجموعه، بخش خصوصی، مدیران و دولت را می طلبد تا به هدف نهایی که سلامت جامعه است دست یابیم.

میرگلوبیات افزود: نباید در این شرایط هر کدام از مسئولان تقصیر را بر گردن یکدیگر بیاندازند بلکه باید با تلاش و کمک تمامی مجموعه ها به شرایط بهتر دست پیدا کنیم. همچنین هر فردی باید مسئول کارهایی باشد که انجام می دهد تنها به این صورت می توان به نتیجه مطلوب رسید و ورزش بانوان را از این وضعیت نجات داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها