jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۰۷۶ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یزدانی در بند مصدومیت، محمدیان در اوج

پدیده جانشین ستاره می‌شود؟

رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در حالی شهریورماه در لاس‌وگاس برگزار خواهد شد که آسیب‌دیدگی رضا یزدانی به بزرگ‌ترین دغدغه کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد تبدیل شده است؛ ستاره‌ای که دست‌کم دو هفته باید به استراحت مطلق بپردازد و مشخص نیست سرانجام به رقابت‌های جهانی برسد!

به گزارش جام‌جم، رضا یزدانی، دارنده دو مدال طلای جهان که سال گذشته نتوانست در رقابت‌های جهانی ازبکستان سومین طلای خود را کسب کرده و به اصطلاح هت‌تریک کند، بعید به نظر می‌رسد امسال هم به این هدفش دست یابد. او طی روزهای گذشته در حالی با آسیب‌دیدگی مواجه شد که به تشخیص پزشکان دو هفته‌ای را باید به استراحت مطلق بپردازد تا پس از آن درباره شیوه تمرینش تصمیم‌گیری شود و این یعنی این‌که او نمی‌تواند در رقابت‌های جام زیلکوفسکی لهستان که جنبه تدارکاتی جهت شرکت در رقابت‌های جهانی را دارد، شرکت کند.

این ستاره کشتی آزاد که در انتخابی تیم ملی با غلبه بر تمامی حریفانش به عنوان نخست دست یافت؛ در حالی بخت نخست پوشیدن دوبنده وزن 97 کیلوی تیم ملی در رقابت‌های جهانی محسوب می‌شد که با این شرایط ذهن کادر فنی بیشتر متوجه آلترناتیو او یعنی محمدحسین محمدیان شد. کشتی‌گیر جوانی که سال گذشته در رقابت‌های جهانی با کسب مدال برنز در دسته 84 کیلو خود را به عنوان یک پدیده و مدعی معرفی کرد. محمدیان که در رقابت‌های جام جهانی و قهرمانی آسیای امسال در 98 کیلو حضوری قابل قبول داشت؛ هرچند در انتخابی تیم ملی کاری از پیش نبرد، اما او دیروز در رقابت‌های بین‌المللی جام سرکیسیان ارمنستان صاحب مدال طلا شد تا قدری کادر فنی تیم ملی امیدوار نگه دارد.

با این حال هنوز کادر فنی تیم ملی از حضور یزدانی قطع امید نکرده است؛ چراکه رضا لایق، یکی از مربیان تیم ملی در این‌باره گفت: از حالا نمی‌شود گفت که او مسابقات جهانی را از دست می‌دهد یا نه، بلکه باید منتظر بمانیم. یزدانی از ناحیه عضله دوقلو دچار پارگی و خونریزی شده که پزشک عنوان کرده حداقل 15 تا 20 روز باید استراحت کند و نمی‌توان او را در شرایط تمرین قرار داد. وی ادامه داد: هر هفته مصدومیت او را بررسی می‌کنیم تا مشخص شود که حداقل می‌تواند تمرینات بالاتنه را انجام دهد یا خیر؛ چراکه در زمان بسیار مهمی از لحاظ آماده‌سازی هستیم و نباید فرصت را هم از دست داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر