jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۵۴۷۰ ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۸

لاوروف با اشاره به پیشرفت در مذاکرات هسته ای:

هیچ مساله حل نشده ای باقی نماند

وزیر امور خارجه روسیه با بیان این که در مذاکرات هسته ای پیشرفت های قابل توجهی به دست آمده است، گفت: به توافق جامع درمورد برنامه هسته ای ایران بسیار نزدیک شده ایم و درمذاکرات برنامه هسته ای ایران هیچ مساله لاینحل و حل نشدنی باقی نمانده است.

هیچ مساله حل نشده ای باقی نماند

سرگئی لاوروف روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان روسیه افزود: به توافق جامع بسیار نزدیک شده و این توافق کاملا قابل دسترس است.

وی با اشاره به آمادگی خود برای پیوستن به مذاکرات هسته ای در وین اظهار داشت: امیدوارم که با پایان یافتن شرکت من دربرنامه های اوفا (اجلاس گروه بریکس و سازمان همکاری شانگهای) برای پیوستن به شرکای خود در وین آماده شوم.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: نشست وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 در هر زمانی ممکن است انجام گیرد و به محض پایان کار من در اوفا برای عزیمت به وین آماده خواهم شد.

لاوروف افزود: هیچ طرفی در مذاکرات هسته ای تاریخ مصنوعی به عنوان موعد پایان مذاکرات تعیین نمی کند.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: در مذاکرات در مورد برنامه هسته ای ایران هیچ مساله لاینحل و حل نشدنی باقی نمانده است.

ایران و گروه 1+5 از دو هفته پیش برای دستیابی به توافقی جامع در وین مذاکره می کنند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران همچنین بر ضرورت مبارزه با تروریست ها و خودداری از اعمال معیارهای دوگانه در این زمینه تاکید کرد.

وی در این باره گفت: گروه تروریستی داعش و سایر گروه های تروریستی کاملا شرور هستند و باید با آنها بدون هر گونه استاندارد دوگانه مبارزه بی امان و قاطعانه کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر