jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۰۴۶۹۸   ۱۵ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۳

رضایت امارات، عربستان و قطر از افزایش تولید نفت

النعیمی: نگران بازگشت ایران نیستم

وزیر نفت عربستان در گفتگویی تاکید کرد که به طور کامل از وضع عرضه و تقاضا در بازار نفت رضایت دارد و نگران بازگشت نفت ایران و لیبی به بازار نیست.

النعیمی: نگران بازگشت ایران نیستم

علی النعیمی در گفتگویی که روزنامه الحیات عربستان روز جاری (جمعه) آن را منتشر کرده است، گفت: صد درصد از شرایط عرضه و تقاضا در بازار نفت خشنود است و نگران بازگشت نفت ایران و لیبی به بازار نیست.

سخنان وزیر نفت عربستان تنها چند ساعت قبل از برگزاری نشست روز جمعه سازمان کشورهای صادرکننده نفت منتشر شد. اعضای اوپک قرار است در نشست امروز در خصوص سطح تولید خود تصمیم بگیرند.

عربستان نقش اصلی را در ثابت ماندن سطح تولید نفت اوپک در نشست سال گذشته این سازمان داشت. این در حالی است که قیمت نفت از سال گذشته تاکنون، همچنان سیر نزولی خود را حفظ کرده است.

النعیمی در گفتگو با الحیات افزود: شاهد افزایش تقاضا برای نفت هستم و در روند رشد اقتصاد جهانی نیز بهبودهایی مشاهده می شود و همزمان عرضه نفت از سوی تولیدکنندگان خارج اوپک نیز کاهش یافته است. در نتیجه من صددرصد از شرایط بازار خشنودم ولی مسئله قیمت ها، موضوعی متفاوت است.

وی در پاسخ به سوالی در این خصوص که آیا قیمت نفت بار دیگر به سطح صد دلار در هر بشکه باز می گردد یا خیر، گفت: خدا می داند. هیچکس نمی تواند آن را پیش بینی کند. من به جهان می گویم که بیش از حد ذهن خود را مشغول قیمت ها نکند. قیمت ها در بازار مشخص می شوند و عناصر مختلفی در آن تاثیر دارند. قیمت ها هر روز بالا و پایین می روند.

وزیر نفت عربستان همچنین با تاکید بر آنکه نگرانی از بازگشت نفت ایران و لیبی به بازار ندارد، گفت: من بخوبی بخش مبادلات نفتی را می شناسم. امروزه دنیا روزانه ٩٣ میلیون بشکه نفت مصرف می کند که اگر میعانات و دیگر موارد را از آن کم کنیم، مصرف جهانی به روزانه ٧٥ میلیون بشکه می رسد. از سوی دیگر نرخ کاهش طبیعی تولید نیز ١٠ درصد در سال است که معادل از دست رفتن سالانه ٧,٥ میلیون بشکه در روز می شود که این میزان را می توان با حفر چاههای جدید جبران کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر