«سلمان بن عبدالعزیز»شاه سعودی که در یک ماه گذشته به دستور او هزاران یمنی به خاک و خون کشیده شده‌اند، دراقدامی فریبکارانه دستور داد تا تمامی تدابیر لازم برای بهبود وضعیت اتباع یمنی مقیم عربستان اتخاذ شود.
کد خبر: ۷۹۳۶۳۱
اقدام فریبکارانه شاه سعودی

به گزارش مهر به نقل از خبرگزای رسمی عربستان «واس»، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان امروز شنبه دستور داد تا تمامی تدابیر لازم برای بهبود وضعیت اتباع یمنی در این کشور اتخاذ شود. این درحالی است که عربستان سعودی از حدود ۴۰ روز پیش حملات مرگباری را علیه مردم یمن آغاز کرده است.

در بیانیه دیوان پادشاهی عربستان چنین ادعا شده است: بر اساس درخواست «منصور هادی» و به منظور کمک به ملت یمن دستورات لازم در خصوص بهبود وضعیت اتباع یمنی مقیم عربستان را صادر کردیم.بدین ترتیب کسانی که با مجوز رسمی از دولت «منصور هادی» در عربستان حضور داشته باشند می توانند از مزایای جدید برخوردار شوند.

واکنش وزارت خارجۀ آمریکا به طرح تجزیۀ عراق

در پی بالا گرفتن مخالفت مراجع دینی و شخصیت‌های عراقی با لایحه مجلس سنای آمریکا درباره تقسم عراق سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این پیش‌نویس هیچ ارتباطی به دولت آمریکا ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق اعلام کرد که اعتراض بغداد به پیش‌نویس قانون کنگره درباره اهل سنت و کردها به علت گذاشتن شروط بر کمک‌های نظامی ارائه شده به عراق است.

سخنگوی دفتر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق اعلام کرد که پیش‌نویس قانون در کنگره به این معنا است که دولت آمریکا با دولت عراق هماهنگ نیست چون آن مسئول سیاست خارجی است.

این در حالی است که ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که حمایت آمریکا از دولت و وحدت عراق مطابق با چارچوب فدرالیسم است.

وی افزود: پیش‌نویس قانون مطرح شده در مجلس سنای آمریکا درباره تقسیم عراق به منزله نظر دولت آمریکا نیست.

این پیش‌نوس به منزله تعدی از اختیارات دولت مرکزی و ارتباط مستقیم با منطقه کردها و عشایر سنی است.

پول کثیف و عملیات فریب

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه بلند شدن فریاد پول کثیف توسط عده‌ای عملیات فریبکارانه و اقدامی سیاسی بود، گفت: آدرس پول‌های کثیف را باید در شرایط زندگی برخی افراد که سالیان سال مسئولیت دولتی داشتند، جست‌وجو کرد.

مهرداد بذرپاش در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به موضوع پول‌های کثیف اظهار داشت: بعد از حضور وزیر کشور در صحن علنی مجلس، بر همگان واضح و مبرهن شد که مطرح کردن پول کثیف توسط برخی از رسانه‌ها با این شدت و حدت جزء یک اقدام سیاسی و عملیات فریبکارانه‌ای بیش نبود.

وی افزود: وزیر کشور هم اذعان کرد که هیچ‌گاه موضوع پول‌های کثیف را اینگونه بیان نکرده است اما آنچه جای تعجب دارد برخورد عده‌ای از افراد بود که این موضوع را به شدت پیگیری می‌کردند و فریاد «آی پول کثیف، آی پول کثیف» سر می‌دادند.

نماینده تهران در مجلس بر همین اساس یادآور شد: پیشنهاد می‌کنم یک تور گردشی از منازل این افراد و دارایی‌ها و اموال آنان آن هم در شرایطی که سالیان سال مسئولیت دولتی داشتند، گذاشته شود چرا که آدرس پول‌های کثیف را به درستی روشن می‌کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها