یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی و مفسد اقتصادی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و روانه زندان شد.
کد خبر: ۷۷۷۰۸۹
بازداشت یکی از بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی

به گزارش فارس، این مفسد اقتصادی و بدهکار کلان سیستم بانکی کشور، آقای «ح.الف» مشهور به داریوش است که با همراهی برادران خود و دیگر عوامل نفوذی، اقدام به راه‌اندازی شبکه فساد اقتصادی و سوءاستفاده از شرایط تحریم کشور کرده بودند.

این شبکه اقدام به آلوده‌سازی افراد از طریق پرداخت رشوه‌های بسیار کلان و سازماندهی خانه‌فساد می‌کردند.

این فرد که یکی از محکومان اصلی پرونده فساد اقتصادی معروف در سال 76 هم است، موارد اتهامی و پرونده‌های مختلفی از جمله اخلال در نظم اقتصادی کشور، قاچاق ارز، قاچاق کالا، قاچاق عتیقه و پرداخت رشوه‌های کلان در دستگاه قضایی دارد.

این مفسد اقتصادی پس از آزادی از زندان در سال 80 توانست با استفاده از خلأهای اقتصادی و قانونی و سوءاستفاده از برخی افراد و عوامل نفوذی، مجددا به فضای اقتصادی کشور بازگردد و در حوزه «کالاهای اساسی و مایحتاج‌ ضروری مردم» فعالیت کند.

اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های این پرونده این بود که به موازات تشدید تحریم‌ها از سوی دشمنان در سال‌های اخیر، وی با سوء استفاده از شرایط اقتصادی کشور و گرفتن ارزهای مرجع به صورت کلان، به جای مصرف در بخش واردات کالاهای اساسی و تأمین مایحتاج مردم، آنها را در بخش برج‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کرد که خانه شخصی7000 متری یکی از املاک اوست. آن بخشی را هم که صرف خرید‌کالاهای اساسی می‌شده است، در داخل کشور به‌صورت قاچاق و با سودهای سرشار به فروش می‌رساند.

روحانی: راهیان نور متعلق به هیچ جناحی نیست

حسن روحانی، رییس‌ جمهور کشورمان عصر دیروز در دیدار اعضای ستاد مرکزی راهیان نور کشور با قدردانی از عملکرد این ستاد تصریح کرد: راهیان نور تعلق به هیچ حزب و جناحی ندارد، بلکه متعلق به شهیدان دفاع مقدس، استقلال کشور و رهبری است.

وی با اعلام حمایت دولت از ستاد راهیان نور گفت: شما باید واقعیت‌های جنگ و افتخارات رزمندگان ما را بدون اغراق و مبالغه برای جوانان بیان کنید.

پیگیری وزارت کشور برای استرداد عبدالستار ریگی به ایران

وزیر کشور در حاشیه همایش ملی الگوی توسعه پایدار و متوازن منطقه‌ای در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی براین‌که آیا پاکستان با تحویل عبدالستار ریگی موافقت کرده ‌است، اظهار کرد: ما از وزارت خارجه درخواست کردیم این موضوع را پیگیری و او را مسترد کنند.

رحمانی‌فضلی با بیان این‌که هنوز اتفاقی در خصوص انتقال عبدالستار ریگی به کشور صورت نگرفته است، ادامه داد: پاکستان طبق قوانین باید با ما همکاری داشته باشد.

ارسال پرونده خاوری به دستگاه قضایی کانادا

رییس اینترپل ناجا از شناسایی مکان سکونت و ارسال پرونده خاوری به دستگاه قضایی کانادا خبر داد.

به گزارش تسنیم، سردار مسعود رضوانی در خصوص پیگیری پرونده خاوری گفت: مقام‌های اتاوای کانادا اعلام کردند محل زندگی وی شناسایی و پرونده او به دستگاه قضایی کانادا ارسال شده است.

وی ادامه داد: دستگیری خاوری مستلزم تائید حکم بازداشت وی از سوی دستگاه قضایی این کشور است. ما مشخصات مقام قضایی رسیدگی‌کننده به پرونده خاوری را در اختیار مراجع قضایی کشور قرار داده‌ایم و این پرونده از طریق دستگاه قضایی، پلیس و سیستم دیپلماسی در حال پیگیری است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
شیرعلی پاك نژاد
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۱۵ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
با سلام دست مسئولین درد نكنه حالا چرا این آقای را با حروف مخفف ح الف نام می ببرید. یك بار گرفتیدو بعد آزاد كردید بهش فرصت دادید تا دزدی بیشتری بكندآیا پای مسولی یا آقازاده ای خدای ناكرده در میان بود.یا مشكل از دستگاه قضا بوده ؟ مشكل كجاست مسئولین دارند چكار می كنند؟

نیازمندی ها